تاریخ : ۱۳۹۴/۰۹/۰۶ - ۱۴:۱۷ ذخیره فایل ارسال به دوستان

یکه‌تازی زنان مازندرانی در عرصه اقتصاد مقاومتی/تولید و توزیع جوانه خوراکی، محصولی که نیاز به حمایت دارد

صنایع غذایی جوانه زرین‌دشت از ابتدای سال ۹۳ با تولید جوانه خام سعی در وارد کردن این محصول جدید به سفره‌های خانوار مازندرانی دارد.

به گزارش سیمرغ ما، صنایع غذایی جوانه زرین‌دشت از ابتدای سال ۹۳ با تولید جوانه خام سعی در وارد کردن این محصول جدید به سفره‌های خانوار مازندرانی دارد.

 

به گفت‌وگو با این فعال خوش ذوق در عرصه اقتصاد مقاومتی پرداختیم که مشرح آن در ادامه از نظرتان می‎گذرد.
 

با معرفی خودتان بفرمائید چه شد که وارد این عرصه شدید؟

 

لیدا پیرایش، ساکن ساری هستم، بعد از چندین سال کار در کارخانه داروسازی، با وضع تحریم تولید متوقف شد و مجبور به ترک آنجا شدم، به‌دنبال کسب و کار جدید بودم که به فکر تولید جوانه خام افتادم و خط تولید آن‌ را راه‌اندازی کردم.
 

این کار نو آیا توجیه تولید در مازندران را داشت؟

 

ابتدای کار بسیار سخت گذشت، حتی در مراحل اخذ مجوز به چالش برخوردیم چون مسئولان مازندران از این محصول شناختی نداشتند، اما این در حالی بود که در استان‌های دیگر یک محصول پرفروش است، اینکه بتوانیم یک محصول که شاید با ذائقه مردم سازگاری نداشته باشد را وارد سفره‌های‌شان کنیم سخت است، اما تمام تلاش خود را صرف آگاه‌سازی مردم کردیم تا شناخت بهتری حاصل شود.

 
Feram

 
حالا در جایگاهی هستید که از کار خود راضی باشید؟
 

جوانه‌ها معدن آهن و انرژی هستند، بسیار مناسب برای دفع سموم بدن هستند، اینکه بتوانیم این محصول پرارزش را در جامعه جا بیندازیم حس رضایت‌بخشی است، بسیاری از مشتریان ثابت محصولات ما بیماران خاص هستند که به تجویز پزشک جوانه مصرف می‌کنند، اگر کمک‌ها بیشتر شود تا بتوانیم این محصول را به عموم مردم بشناسانیم، قطعاً رضایتمندی ما هم بیشتر می‌شود، بسیاری از نوجوانان و ورزشکاران از پودرهای جوانه وارداتی که بیشتر قاچاق هستند، استفاده می‌کنند، در حالی که اگر این محصول شناسانده شود قطعاً اثراتی بیشتر از آن پودرها دارد.

 

 

2
 

چه عواملی موجب شد که شما به‌عنوان یک بسیجی نمونه در عرصه اقتصاد مقاومتی، مطرح شوید؟
 

همیشه به‌دنبال رونق کسب و کارم هستم، با مشاوره سازمان‌های مرتبط، به سازمان بسیج سازندگی مراجعه کردم و برای راه‌اندازی خط تولید ۳۰۰ میلیون ریال تسهیلات دریافت کردم، کمک تأثیرگذاری بود در زمانی که شاید هیچ سازمان و اداره‌ای شناخت از محصول ما نداشتند، بسیج با یاری خود بسیار کمک‎رسان بود، توانستم سه نفر از اعضای خانواده را مشغول به کار کنم و قطعاً با گسترش کار این تعداد بیشتر هم می‌شود.
 

حرف پایانی؟
 

کار جدیدی در استان آغاز و محصول جدیدی را به سبد غذایی مازندرانی‌ها اضافه کردیم، این نیاز به حمایت دارد تا آگاه‌سازی صورت گیرد، حق مردم استفاده از تولیدات ارگانیک و ارزان است، اینکه نهاد‌ها، سازمان‌ها و رسانه‌ها یاری کنند تا مصرف جوانه رونق پیدا کند، کمک به تولید ملی است و قطعاً خواسته آخر من هم همین است.
 
انتهای پیام/عصرساری
ارسال دیدگاه