تاریخ : ۱۳۹۴/۰۹/۰۵ - ۱۳:۵۸ ذخیره فایل ارسال به دوستان

از اقدام تحقیرآمیز سران غربی در آذر ۱۳۲۲ تا اقدام بی‌سابقه پوتین در آذر ۹۴+عکس

در حالی که سران غربی در سال ۱۳۲۲ بدون اطلاع شاه ایران در کشورمان کنفرانس برگزار کردند، در سال ۹۴ رئیس‌جمهور یکی از قدرت‌های جهان برابر رهبر جمهوری اسلامی با کمال ادب برخورد کرد.

به گزارش سیمرغ ما، عزت‌الله ضرغامی رئیس سابق رسانه ملی با انتشار تصویری از دیدار پوتین با رهبر معظم انقلاب و عکس یادگاری روزولت، استالین و چرچیل در کنفرانس تهران(در محل سفارت شوروی سابق است) در صفحه شخصی اینستاگرامش نوشت:
 
 
 

 

 
 
آذر ۱۳۲۲
 
 
خاطره تلخ و تحقیر آمیز سران امریکا،شوروی و انگلیس با شاه ایران است. آنان بدون اطلاع شاه وارد تهران می شوند.فرودگاه مهرآباد در قرق هواپیماهای نظامی آن ها در می آید تا کنفرانس ۴ روزه ی خود را در سفارت شوروی برگزار کنند!
 
 
شاه ایران، پس از اطلاع، سراسیمه به دیدار آنان می شتابد و چند دقیقه ای فرصت می یابد تا با آنان صحبت کند! خیر مقدم می گوید و قالیچه گران قیمت هدیه می دهد و در خواست می کند تا تبعیدگاه پدرش را به دلیل آب و هوای بد جزیره موریس تغییر دهند. درخواست شاه پذیرفته می شود و رضا شاه به ژوهانسبورگ آفریقا ی جنوبی منتقل می شود.
 
 
 
 
آذر ۱۳۹۴
 
 
ولادیمیر پوتین به ایران می آید و قبل از پیوستن به سایر روسای جمهور شرکت کننده در کنفرانس،مستقیما و بدون تشریفات دیپلماتیک به حسینیه امام خمینی و بیت رهبر معظم انقلاب می رود.
 
 
پوتین،نهایت ادب و تواضع را پیشه می کند. از محضر رهبری و تجارب ذی قیمت او، حتی در مورد تاریخ روسیه و عبرت های آن بهره می برد و قرآن نفیس و ارزش مندی را از موزه ی آثار تاریخی کشور خود به رهبری هدیه می دهد.
 
 
رهبر ایران نقاط قوت آقای پوتین و مزیت های او را یادآوری می کند و او را برای مقابله و ایستادگی در مقابل زیاده خواهی های امریکا آماده تر می کند. ایشان همچنین از برنامه های آقای پوتین برای تعمیق دوستی، همکاری متقابل و اتحاد راهبردی با ایران استقبال می کند.
 
 
 
 
 
 
 منبع: فارس
ارسال دیدگاه