تاریخ : ۱۳۹۴/۰۹/۰۴ - ۱۳:۴۶ ذخیره فایل ارسال به دوستان

بعد از جنگنده، نوبت ساقط شدن بالگرد روس‌ها/ این‌بار با موشک ضد تانک شورشیان

یک بالگرد روسیه در حالی که به دنبال خلبانان جنگنده ساقط شده توسط ترکیه در مناطق مرزی سوریه می‌گشت؛ توسط شورشیان تحت حمایت آمریکا مورد اصابت موشک ضد تانک قرار گرفت.

به گزارش سیمرغ ما، یک بالگرد روسیه در حالی که به دنبال خلبانان جنگنده ساقط شده توسط ترکیه در مناطق مرزی سوریه می‌گشت؛ توسط شورشیان تحت حمایت آمریکا مورد اصابت موشک ضد تانک قرار گرفت.

گزارش‌ها حاکی از آن است که این بالگرد روسی که دارای ده سرنشین نیز بوده است؛ توانسته قبل از شلیک موشک در محوطه تحت کنترل نیروهای دولتی در استان لاذقیه فرود اضطراری انجام داده و از تلفات انسانی جلوگیری کند.

 پایگاه خبری صهیونیستی جروزالم پست (JPOST) به نقل از رامی عبدالرحمن، رئیس سازمان کاریکاتوری ناظران حقوق بشر در سوریه نوشت قبل از اینکه موشک ضد تانک آمریکایی تاو (TOW) به این بالگرد برخورد کند، سرنشینان آن را تخلیه کردند.

 روزنامه انگلیسی ایندیپندنت (independent) در این رابطه نوشت: «مقامات (خائن و وطن فروش!) ارتش آزاد سوریه اعلام کردند که این بالگرد را بعنوان عضوی از جوخه هوایی که روسیه مامور به یافتن خلبانان جنگنده ساقط شده کرده است، شناسایی کردند.»

این در حالی است که امروز یک جنگنده سوخو ۲۴ متعلق به نیروی هوایی روسیه در مرزی سوریه با ترکیه توسط ارتش ترک‌ها هدف قرار گرفته و ساقط شد. سرنوشت خلبانان هنوز مشخص نیست لکن برخی شایعات از کشته شدن آنها خبر می‌دهد.

وبگاه روزنامه واشنگتن تایمز (washingtontimes) مدعی شد در صورت تایید شدن این حادثه، جنگ نیابتی ایران و روسیه با نیروهای تحت حمایت آمریکا در سوریه حقیقت دارد و روسیه بیشتر شورشیان و آنچه که مخالفان میانه‌رو خوانده می‌شود را هدف قرار می‌دهد.

خبرگزاری انگلیسی رویترز (reuters) با بیان اینکه گروه‌های شورشی در سوریه دریافت کننده موشک‌های ضد تانک آمریکایی هستند؛ نوشت که وزارت دفاع روسیه به تماس‌های این خبرگزاری برای ارایه نظر درباره این حادثه و سرنوشت سرنشینان بالگرد پاسخ نداده است.

 

 

 جام

ارسال دیدگاه