تاریخ : ۱۳۹۴/۰۹/۰۳ - ۲۱:۲۴ ذخیره فایل ارسال به دوستان

پیام اوباما به اولاند: به پوتين امتیاز نده

شبکه تلويزيوني يورونيوز گزارش داد: باراک اوباما رئيس جمهوري آمريکا به همتاي فرانسوي خود پيام داد که در ديدار آتي خود با ولاديمير پوتين رئيس جمهوري روسيه دربرابر وي بايستد و امتيازي در ازاي حملات بيشتر مسکو به گروه تروريستي داعش ندهد.

به گزارش سیمرغ ما، يورونيوز روز سه شنبه گزارش داد: فرانسوا اولاند قرار است امروز (سه شنبه) با اوباما در آمريکا درباره وقايع اخير پاريس و جنگ عليه (گروه تروريستي) داعش و بحران سوريه ديدار کند.

 
 اين شبکه تلويزيوني افزود: اولاند پنجشنبه آينده نيز قرار است با همتاي روس خود ديدار کند.
 
يورونيوز گزارش داد: اوباما درخصوص اين ديدار به اولاند پيام داده که همچنان در برابر پوتين بايستد و هيچ امتيازي در ازاي حملات بيشتر عليه داعش به رئيس جمهوري روسيه در مورد اوکراين ندهد.
 
اين شبکه تلويزيوني افزود که واشنگتن و پاريس اميدوارند تا مسکو را که در حمايت از دولت بشار اسد رئيس جمهوري سوريه مواضع گروه هاي تروريستي را مورد بمباران قرار مي دهد، با سياست هاي خود همسو کنند.
 
رئيس جمهوري فرانسه که به دنبال حملات تروريستي ۲۲ آبان ماه گذشته در پاريس، در پي ائتلافي گسترده تر عليه گروه تروريستي تکفيري داعش است. ائتلاف عربي – غربي به اصطلاح ضد داعش به سرکردگي کاخ سفيد در يک سال گذشته، نه تنها منجر به ازميان رفتن اين گروه تروريستي نشده بلکه با گسترش نفوذ اين گروه در بخش هايي از سوريه و عراق ، ناکار آمدي خود را نشان داده است.
 
ناکارآمدي اين ائتلاف اکنون بدان جا انجاميده که رهبران کشورهاي غربي و همچنين کارشناسان نظامي آمريکايي به آن اذعان کرده و اکنون خواستار مشارکت ايران در مقابله با اين گروه تروريستي وحل بحران سوريه شده اند.
 
تازه ترين اين اظهارات از سوي 'چاک هيگل' وزير دفاع سابق آمريکا در مصاحبه با سي.ان.ان درروزهاي اخير مطرح شد.هيگل درمصاحبه با سي.ان.ان که روز گذشته (دوشنبه) پخش شد گفت:' به نظر من ايران بايد بخشي از ائتلاف ضد داعش باشد.'
منبع: ایرنا
ارسال دیدگاه