تاریخ : ۱۳۹۴/۰۹/۰۳ - ۱۴:۳۶ ذخیره فایل ارسال به دوستان

دو سال حبس در انتظار منتشرکنندگان اطلاعات افراد در شبکه مجازی

رئیس پلیس فتا آذربایجان شرقی با اشاره به ماده ۱۷ قانون جرایم رایانه ای، گفت: انتشار اطلاعات شخصی افراد در شبکه مجازی که موجب هتک حیثیت او شود، تا دو سال زندان در پی دارد.

به گزارش سیمرغ ما، سرهنگ محسن محمودی گفت: در پی شکایت فردی مبنی بر اینکه بعد از درخواست طلاق از همسرش، وی اقدام به فحاشی و آبروریزی و تهدید و ثبت مطالب رکیک در « تانگو و بی تالک» کرده است، مراتب در دستور کار کارآگاهان پلیس فتا قرار گرفت.

وی افزود: پس از استخراج و جمع آوری شواهد و با اخذ دستور مقام قضایی فرد مذکور به پلیس فتا احضار شد.

رئیس پلیس فتا آذربایجان شرقی افزود: متهم در مواجهه با مستندات پلیس، جرم خود را پذیرفت و انگیزه خود از این کار را درخواست طلاق همسرش اعلام کرد.

سرهنگ محمودی با اعلام اینکه متهم پس از تکمیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضایی معرفی شد، گفت: فضای مجازی و شبکه های اجتماعی راه مناسبی جهت تلافی کردن و بیان مشکلات و اختلافات خانوادگی نیست.

رئیس پلیس فتا آذربایجان شرقی به ماده ۱۷ قانون جرائم رایانه ای اشاره کرد و افزود: هر کس به وسیله سامانه رایانه‌ای یا مخابراتی، اسراری شخصی را بدون رضایت او منتشر کند، به نحوی که منجر به ضرر و عرفاً موجب هتک حیثیت او شود به حبس از ۹۱ روز تا دو سال و جزای نقدی محکوم خواهد شد.
 

منبع: مهر
ارسال دیدگاه