تاریخ : ۱۳۹۴/۰۶/۲۲ - ۹:۲۴ ذخیره فایل ارسال به دوستان

برجام باید براساس قانون در مجلس بررسی ‌شود

نماینده مردم سیمرغ در مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به قانون اساسی تمامی توافق‌نامه‌ها باید در مجلس بررسی شود که برجام هم به عنوان توافق‌نامه تاریخی نیاز به بررسی مجلس دارد.

به گزارش سیمرغ ما، کمال علیپور طی گفت‌و‌گویی درباره بررسی توافقات برجام در مجلس اظهار کرد: براساس قانون اساسی تمامی موافقت‌نامه‌ها و توافق‌نامه‌ها باید به تایید مجلس برسد و آنهایی که اعتقاد دارند برجام نباید در مجلس تصویب شود سخت در اشتباه هستند.

نماینده مردم‌ شهرهای قائم‌شهر، سیمرغ، سوادکوه و جویبار در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه عده‌ای قبل از اظهارنظر درباره تصویب برجام در مجلس باید به قانون اساسی توجه کنند، بیان کرد: قانون اساسی به عنوان قانون مرجع کشور مورد تایید همه اقشار جامعه است و مقام معظم رهبری نیز درباره تصویب برجام در مجلس نظر منفی تاکنون نداشته‌اند.

وی با اشاره به اینکه همان‌گونه که دولت باید توافق‌نامه را با تایید مجلس انجام دهد در این راستا باید دولت با تایید مجلس برجام را عملی کند، خاطرنشان کرد: چهارچوب قانونی توافق‌نامه‌هایی که توسط دولت انجام می‌شود باید رعایت شود تا در آینده با مشکلاتی رو به رو نشویم.

علیپور با تاکید بر اینکه توافق برجام می‌تواند یک توافق تاریخی برای کشور رغم بزند، تصریح کرد: در این توافق نباید حق و حقوق ملت ایران از بین برود زیرا در این توافق موضوعات مختلفی در آن شکل گرفته است که باید حتما چشم و زبان نظام که مجلس است در این راستا بررسی‌های لازم را انجام دهد.

وی ادامه داد: اکنون کمیسیون ویژه برجام در حال تشکیل است و دولت هم باید در این زمینه لایحه را ارائه کند تا اقدامات لازم شکل گیرد.

نماینده مردم‌ شهرهای قائم‌شهر، سیمرغ، سوادکوه و جویبار در مجلس شورای اسلامی افزود: در کمیسیون ویژه برجام تمامی گروه‌هایی که در توافقات دخیل بوده‌اند اعم از گذشته و حال، برای بررسی برجام دعوت شده‌اند تا با تصمیمات مناسب از حقوق ملت ایران در این توافق دفاع کنند.

وی با بیان اینکه تصمیمات کمیسیون ویژه برجام در این هفته نهایی می‌شود، متذکر شد: هفته آینده در صحن علنی مجلس فقط برای بررسی توافق برجام مطرح می‌شود اما لازمه انجام برجام برای توافقات و جاهایی که نیاز به تغییرات دارد باید دولت لایحه خود را ارائه کند.

علیپور در پایان با تاکید بر اینکه باید دولت حتما لایحه خود را درباره توافق برجام به مجلس ارائه کند، گفت: حتما دولت باید لایحه خود را ارائه کند زیرا رای‌گیری بدون لایحه دولت اقدام غیرقانونی است.

انتهای پیام/فارس

ارسال دیدگاه