تاریخ : ۱۳۹۴/۰۹/۰۲ - ۱۷:۴۷ ذخیره فایل ارسال به دوستان

آخرین قیمت بلیت هواپیما به کربلا

نرخ بلیت پروازهای تهران – نجف – تهران ۹۵۰ هزار تومان، تهران- بغداد- تهران ۸۵۰ هزار تومان٬ مشهد- نجف- مشهد یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان و مشهد- بغداد- مشهد نیز یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومان تعیین شد.

به گزارش سیمرغ ما، دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی با بیان اینکه ظرفیت بیشتر پروازهای عتبات برای اربعین تکمیل شد گفت: البته برخی شرکت‌های هواپیمایی ظرفیت‌های جدید ایجاد کردند.

به گزارش میزان، ۱۰ شرکت هواپیمایی ایران‌ایر، تابان، زاگرس، کاسپین، کیش ایر، قشم، ماهان و معراج، آسمان و نفت فروش بلیت پروازهای عتبات عالیات را از ۱۶ آبان برای ایام منتهی به اربعین براساس نرخ‌های مصوب سازمان هواپیمایی کشوری آغاز کردند.
 
نرخ‌های بلیت پروازهای عتبات همچون پروازهای بین‌المللی تابع نرخ‌های آزاد و رقابتی است اما به دلیل اینکه هر سال در ایام اربعین برخی سوءاستفاده‌ها از حجم بالای تقاضای سفر هوایی به نجف و بغداد اتفاق می‌افتاد و بلیت‌ها با قیمت‌های بسیار بالا به فروش می‌رسید، سازمان هواپیمایی در سال جاری نرخ‌های ثابتی تعیین کرد.
 
بر اساس مصوبه سازمان هواپیمایی کشوری نرخ بلیت پروازهای تهران – نجف – تهران ۹۵۰ هزار تومان، تهران- بغداد- تهران ۸۵۰ هزار تومان٬ مشهد- نجف- مشهد یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان و مشهد- بغداد- مشهد نیز یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومان تعیین شد. همچنین نرخ بلیت از سایر شهرهای کشور به مقاصد نجف و بغداد با نرخ‌ بلیت‌های از مبدا تهران محاسبه می‌شود.
 
در همین راستا و به منظور افزایش ظرفیت پروازها به دلیل تقاضای بالا در روزهای ۴ تا ۱۸ آذرماه به مناسبت اربعین ۵۱۱ مجوز پرواز اعم از برنامه‌ای و فوق العاده برای شركت‌های هواپیمایی ایرانی و تعداد ۱۶۸مجوز پروازی نیز برای دو شركت‌های هواپیمایی عراقی ایرویز و فلای بغداد صادر شد.
 
ظرفیت اکثر پروازهای نجف و بغداد تکمیل شده است و تنها ظرفیت کمی برای روزهای یکم تا چهارم آذرماه موجود است.
 
مقصود اسعدی سامانی با اشاره به اینکه اغلب ظرفیت پروازهای عتبات تکمیل شده است، گفت: البته برخی شرکت‌های هواپیمایی ظرفیت‌های جدید ایجاد کردند و مجددا درخواست پرواز‌های فوق‌العاده به عتبات را به سازمان هواپیمایی کشوری ارائه دادند.
 
وی با اشاره به اینکه البته میزان درخواست‌های ایرلاین‌ها برای انجام پروازهای فوق‌العاده به عتبات زیاد نیست و حدود ۱۰ پرواز است افزود: به دلیل محدود بودن ظرفیت ناوگان شرکت‌های هواپیمایی امکان ارائه درخواست‌های بیش از این برای آنها وجود ندارد.
 
دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی با بیان اینکه پروازهای فوق‌العاده بازده زمانی ۴ تا ۱۸ آذر است، گفت: طی امروز و فردا این مجوزها توسط سازمان هواپیمایی کشوری صادر می‌شود.
 
سازمان هواپیمایی كشوری از متقاضیان سفرهای هوایی درخواست کرد از خرید بلیت از سایت‌های اینترنتی متفرقه كه به شركت‌های هواپیمایی تعلق ندارند جدا خودداری كنند و در صورت مشاهده هر گونه فعالیت غیرقانونی با شماره تلفن‌های ۶۱۰۲۲۳۵۵- ۶۱۰۲۲۰۱۵، تلفكس ۶۶۰۴۸۰۰۷، پست الكترونیكی shekayat@cao.ir و صندوق پستی ۱۷۹۸-۱۳۴۴۵ دفتر ارزیابی عملكرد و پاسخگویی به شكایات سازمان هواپیمایی كشوری تماس گیرند.
میزان

ارسال دیدگاه