تاریخ : ۱۳۹۴/۰۹/۰۲ - ۱۷:۰۴ ذخیره فایل ارسال به دوستان

وحشت سراسر اروپا را فرا گرفت

پس از حوادث اخیر در پاریس و تاکید همکاری های امنیتی فرانسه و بلژیک برای تعقیب و بازداشت عناصر گروه تروریستی داعش در این کشور، شهر بروکسل پایتخت بلژیک به یک پادگان نظامی تبدیل شده است.

به گزارش سیمرغ ما، پس از حوادث اخیر در پاریس و تاکید همکاری های امنیتی فرانسه و بلژیک برای تعقیب و بازداشت عناصر گروه تروریستی داعش در این کشور، شهر بروکسل پایتخت بلژیک به یک پادگان نظامی تبدیل شده است.

روزنامه فرانسوی لوموند نوشت: شهر بروکسل پایتخت بلژیک پس از حملات پاریس به یک پادگان نظامی و به شهر اشباح تبدیل شده است.

این روزنامه با اشاره به اینکه عملیات خانه به خانه برای بازداشت "صلاح عبدالسلام" یکی از مظنونان حملات پاریس در بروکسل همچنان ادامه دارد، می افزاید: ماموران ویژه بلژیک در صدد بازرسی تمامی ساختمان های منطقه "مونبلیک" در بروکسل هستند.

این در حالی است که روز گذشته مقام های بلژیکی مترو این کشور را در شهر بروکسل در چارجوب ارتقای آماده باش امنیتی تعطیل کرد.

مقام های بلژیکی ضمن اعلام این خبر افزودند: متروی شهر بروکسل به دلایل امنیتی بسته شده است.

مقام های امنیتی بلژیک از شهروندان این کشور خواسته اند که از مکان های پرازدحام و تجمعات دوری کنند.

همچنین برگزاری یک کنسرت بزرگ موسیقی در بلژیک پس از تهدیدات امنیتی لغو شد.

پیشتر یک مقام دولتی بلژیک از افزایش سطح آماده باش در بروکسل پایتخت این کشور به بالاترین حد آن در روز شنبه خبر داده بود.

این مقام گفت: سطح تهدید برای پایتخت به عدد چهار رسیده و سطح آن برای سراسر کشور نیز به عدد سه از چهار افزایش یافته است که این حکایت از یک تهدید احتمالی یا ممکن به دنبال حملات تروریستی هفته گذشته در این کشور دارد.

یک سخنگوی مرکز بحران دولت بلژیک از اظهار نظر در مورد تغییر سطح آماده باش در این کشور خودداری کرد.

اما بلژیک به دنبال حملات هفته گذشته پاریس که ۱۲۹ کشته بر جا گذاشت شماری از مظنونان را دستگیر و آنها را به وابستگی به داعش متهم ساخته است.

فرودگاه "گاتویک" لندن مجدد تخلیه شد.

نخست‌وزیر اتریش از تشدید تدابیر امنیتی از بیم حملات تروریستی خبر داد.

همچنین خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش داد یک فروند هواپیمای مسافربری خطوط هوایی 'ترکیش ایرلاینز' ترکیه که از نیویورک عازم استانبول بود به دلیل تهدید به بمب گذاری در کانادا فرود آمد.

هواپیمای ترکیه ای شنبه شب به وقت محلی با ۲۵۶ سرنشین در فرودگاه هالیفاکس (HALIFAX) واقع در ایالت شرقی 'نوا اسکوشیا' کانادا بر زمین نشست.

به گفته مقامات پلیس، پیام تهدید به بمب گذاری در این هواپیما ساعت ۱۰:۵۰ شب به وقت محلی دریافت شد، این درحالی بود که هواپیمای مسافربری ترکیش ایرلاینز فرودگاه جان اف.کندی نیویورک را به مقصد استانبول ترک کرده بود.

خبرگزاری میزان

ارسال دیدگاه