تاریخ : ۱۳۹۴/۰۸/۲۹ - ۱۷:۵۸ ذخیره فایل ارسال به دوستان

بصیرت بسیجیان؛ خط مقدم مقابله با آسیب‌های اجتماعی و نفوذ دشمن/ در خیمه انقلاب و اطاعت از ولی‌فقیه باید مراقب بود

امام جمعه سیمرغ گفت: در خیمه انقلاب و اطاعت از ولی‌فقیه باید بسیار مراقب بود و هم از خود مراقبت کرد هم از آن‌هایی که احتمال می‌رود نفوذی دشمن باشند.

به گزارش سیمرغ ما، حجت‌الاسلام محمدباقر یوسفی در خطبه‌های نمازجمعه امروز شهرستان سیمرغ، ضمن تبریک به مناسب فرارسیدن هفته بسیج و تقدیر از حضور بسیجیان در نمازجمعه اظهار کرد: دشمن برای نفوذ خود حقیقت را زیر سؤال می‌برد و به واقعیت‌های موجود توجه نمی‌کند.


وی با بیان سخنی از امام راحل که فرمودند "در آینده ما را برای دفاع از جنگ و جنگ زیر سؤال می‌برند" به شکل گرفتن خوارج اشاره کرد و افزود: خوارج، توطئه معاویه برای نفوذ در میان رزمندگان و طرفداران علی (ع) بوده است.


امام جمعه سیمرغ اضافه کرد: در خیمه انقلاب و اطاعت از ولی‌فقیه باید بسیار مراقب بود و هم از خود مراقبت کرد هم از آن‌هایی که احتمال می‌رود نفوذی دشمن باشند.


این مسئول بابیان اینکه در طول انقلاب اسلامی دشمن همه توطئه‌های خود را بکار برده است گفت: دلیل موفق نشدن دشمن در این توطئه‌ها بصیرت بسیجیان است.


حجت الاسلام یوسفی یادآور شد: هفته بسیج و روز بسیج، روز افتخار ماست و ما به این نسل می‌بالیم چراکه امروز بعد از گذشت ۴ دهه از عمر انقلاب اسلامی همان روحیه و چهره روزهای اول را در این جوانان می‌بینیم.


وی با تأکید بر لزوم توجه به انتظارات رهبر معظم انقلاب اسلامی رهبری متذکر شد: دین، تقوا و عمل انقلابی برای بسیجی مهم است، اما مهم‌تر از آن خودسازی و بصیرت بسیجی است.


خطیب جمعه سیمرغ در ادامه خاطرنشان کرد: بصیرت تشخیص حق از باطل بسیار مهم است همان‌طور که امیرالمؤمنین می‌فرمایند " آدم بصیر آن است که ببیند و بشنود اما تفکر کند، جاده‌ای را طی کند که آن را به سقوط نکشاند."


این مسئول با اشاره به اینکه پیام قیام کربلا ۱۴۰۰ سال استمرار پیداکرده است، تصریح کرد: امام سجاد(ع) در خصوص نتیجه قیام عاشورا فرمودند "ما برای زنده نگه‌داشتن دین به کربلا رفتیم نه برای خلافت."


حجت الاسلام یوسفی با بیان اینکه امروز توسط دشمنان این انقلاب شاهد زیر سوال بردن همه ارزش‌ها به بهانه‌های واهی هستیم، گفت: دشمن از نقش بی‌بدیل رهبری تا حضور غیرتمندانه ملت ایران در شکل‌های مختلف در نوع قدمش، همه را می‌خواهد زیر سؤال ببرد.


وی اذعان کرد: بسیجی باید در مبارزه بانفوذ دشمن و آسیب‌های اجتماعی باید مراقب باشد. صبر، استقامت و انگیزه ایمانی در عمل سبب موفقیت مؤمنین است.


امام جمعه سیمرغ  در ادامه با تأکید بر اینکه نیروی انتظامی باید با بدپوششی و بدحجابی برخورد کند، گفت: دشمن می‌خواهد بعضی حریم‌ها و مرزها را بشکند.


وی با بیان اینکه نباید مزاحمت برای نوامیس مردم ایجاد شود، باید مراقب بود که به قبل از انقلاب برنگردیم، اظهار کرد: همچنین خانم‌ها باید مراقبت کنند، بدتر از بدحجابی تحریک جوان است، آن خانم بدحجابی که در جامعه حضور پیدا می‌کند و برخوردی را نمی‌بیند فکر می‌کند جامعه خانه امنی برای این کار اوست.


یوسفی گفت: برخی افراد جامعه حیوانات تزئینی و نجسی همچون سگ را با خود حمل می‌کنند، باید از این افراد پرسید چرا یک سگ را هم‌نشین خودت انتخاب کردی درصورتی‌ که ارزش تو از سگ بالاتر است.


امام‌جمعه شهرستان سیمرغ بیان کرد: نباید در مراسمات عروسی شراب پذیرایی شود و آهنگ تند پخش شود، نیروی انتظامی باید جلوی این کار را بگیرد. چراکه برای حفظ امنیت وارزش‌هایمان همچنان در حال مقاومت بوده و شاهد شهادت عزیزانمان در داخل و خارج از مرزهایمان هستیم.


وی افزود: نباید بگذاریم دشمن جامعه دینی ما را بشکند که اگر این کار را انجام دهد فردا نه شما می‌توانید حرف بزنید نه من.


این مسئول با اشاره به اتفاق اخیر فرانسه و کشته شدن عده‌ای توسط داعش بیان کرد: سؤال من این است که آیا این موضوع زمینه داشته یا دست‌های پشت پرده عاملش بود. ما باورمان بر این نیست که زمینه داشته بلکه می‌گوییم همانند حادثه ۱۱ سپتامبر حوادث پشت پرده‌ای وجود داشت.


خطیب جمعه سیمرغ در پایان گفت: امروز در پس این قضیه یک هماهنگی برای کشاندن ایران جهت مقابله با داعش در ائتلافی بوده که در رأس آن آمریکا است، اما شعار ملت ایران همچون گذشته "مرگ بر آمریکا" خواهد بود.

ارسال دیدگاه