تاریخ : ۱۳۹۴/۰۸/۲۶ - ۱۷:۵۳ ذخیره فایل ارسال به دوستان

ایران هدف نهایی تروریست‌ها در منطقه

«این داده‌ها از منابع امنیتی اطلاعاتی عراق بدست آمده که نشان می‌دهد کشورهای بعدی هدف اقدامات تروریستی اروپا، آمریکا و ایران خواهند بود.»

به گزارش سیمرغ ما، در مرگبارترین حملات تروریستی اخیر در فرانسه (پس از حادثه تیراندازی مادرید) که روز شنبه ۲۳ آبان (۱۳ نوامبر) در پاریس اتفاق افتاد، بیش از ۱۵۰ نفر  کشته و ۳۵۰ تن زخمی شدند.

 درپی این حادثه، ابراهیم  جعفری وزیر امور خارجه عراق در حاشیه نشت وین برای پایان دادن به بحران سوریه اعلام کرد نیروهای امنیتی عراق،  اطلاعاتی را در اختیار ایران، فرانسه و آمریکا قرار داد‌ه‌اند که نشان می‌دهد مورد هدف تروریست‌ها قرار خواهند گرفت.

 جعفری در گفت‌وگو با رویترز (reuters) خاطرنشان کرد «این داده‌ها از منابع امنیتی اطلاعاتی عراق بدست آمده که نشان می‌دهد کشورهای بعدی هدف اقدامات تروریستی اروپا، آمریکا و ایران خواهند بود.»

 این مقام عراقی اما از پاسخ به سوالات خبرنگاران درخصوص ارتباط داشتن این اطلاعات با عملیات تروریستی بامداد روز شنبه در پاریس امتناع ورزید. وی همچنین متذکر شد که این اطلاعات در ماه‌های گذشته بدست امدند ولی جزییات بیشتری ارایه نکرد.

  رویترز همچنین خبر داد  نیروی هوایی فرانسه برای نخستین بار و برای گرفتن انتقام  حوادث تروریستی خونین در پاریس،  حملات هوایی را در شهر رقه انجام داد. در این حمله هوایی بیش از ده جنگنده نیروی هوایی فرانسه شرکت کردند.

 وزارت دفاع فرانسه ضمن بیان اینکه بیش از ۲۰ حمله در مناطق تحت تصرف داعش انجام شد، اعلام کرد مرکز فرماندهی تروریست ها و مرکز  استخدام نیروهای جدید آنها هدف قرار گرفت.

 

جام نیوز

ارسال دیدگاه