تاریخ : ۱۳۹۴/۰۸/۲۴ - ۸:۱۷ ذخیره فایل ارسال به دوستان

ماشین بدون راننده گوگل جریمه شد

گوگل عکس را در گوگل پلاس منتشر کرد و در توضیح آن نوشت، این خودرو به خاطر سرعت بسیار پایینش توسط پلیس جریمه گشته است.

به گزارش سیمرغ ما، شاید خودروهای بدون سرنشین گوگل بتوانند مسیر خود را در جاده پیدا کنند اما هنوز آن قدر پیشرفته نیستند که از دست پلیس فرار کنند. عکسی که در ادامه مشاهده می‌کنید، جریمه شدن یکی از ماشین‌های خودران گوگل توسط پلیس را نشان می‌دهد که اوایل امروز توسط David E. Weekly توئیت شده بود و پس از آن، گوگل عکس را در گوگل پلاس منتشر کرد و در توضیح آن نوشت، این خودرو به خاطر سرعت بسیار پایینش توسط پلیس جریمه گشته است.
 
گوگل نوشته: «حرکت با سرعت پایین؟ قطعاً ماشین‌های عادی هرگز برای چنین چیزی جریمه نخواهند شد». مسئول پروژه ماشین‌های خودران گوگل در گوگل پلاس توضیح داده که آن‌ها سرعت خودروهای بدون راننده را روی ۴۰ کیلومتر در ساعت محدود کرده‌اند تا دوستانه و قابل دسترس به نظر برسند و موجب وحشت اتومبیل‌های مجاور در خیابان نشوند.
ماشین بدون راننده گوگل جریمه شد
با این که این خودروها به طور آزمایشی در خیابان‌های مانتین ویو و آستین تگزاس در تردد هستند، نگرانی‌های زیادی در مورد امنیت آن‌ها وجود دارد. مثلاً این بیم وجود دارد که این خودروها توان تشخیص عابر پیاده یا کودکان را نداشته باشند و با آن‌ها تصادف کنند. چندی پیش هم در مورد این که احتمال تصادف این خودروها بیشتر از خودروهای معمولی است، خبرهایی منتشر شده بود.
 
گوگل همچنین اشاره کرده که مردم وقتی می‌خواهند اطلاعات بیشتری در مورد پروژه‌های ما کسب کنند، کلی از آن‌ها انتقاد می‌کنند. در حال حاضر پس از ۱٫۲ میلیون مایلی که ماشین‌های بدون راننده ما طی کرده‌اند، افتخار این را داریم تا بگوییم این وسایل نقلیه هرگز تاکنون جریمه نشده بودند.
 
منبع: دیجیاتو
 
ارسال دیدگاه