تاریخ : ۱۳۹۴/۰۸/۲۳ - ۱۴:۳۶ ذخیره فایل ارسال به دوستان

اعلام آمادگی سازمان بهزیستی برای پذیرش کودکان خیابانی

مسعودی فرید تاکید کرد: اکنون ۶۰۰ مرکز نگهداری فرزندان بهزیستی در سراسر کشور وجود دارد که کودکان را از بدو تولد تا ۱۸ سالگی پذیرش می کند.

به گزارش سیمرغ ما، معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی گفت، این سازمان آمادگی پذیرش کودکان خیابانی را به هر تعداد دارد.
 
حبیب الله مسعودی فری در گفت وگو با ایرنا در پاسخ به انتشار خبری مبنی بر افزایش خرید و فروش نوزادان و کودکان خیابانی افزود: سازمان بهزیستی برای برخورد با خرید و فروش کودکان خیابانی از ضوابط قضایی و انتظامی برخوردار نیست، اما می تواند این کودکان را پذیرش کند.

وی خاطرنشان کرد: اگر مددکار یا پرستاری در بیمارستان ها با موارد مشکوک خرید و فروش کودک روبرو می شوند، حتما باید آن را به مامور مستقر در بیمارستان اطلاع دهند و اگر این مورد مسجل شود یا حتی مشکوک به آن باشد، طی صورت جلسه ای کودک به مرکز بهزیستی منتقل خواهد شد.

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی یادآور شد: سالانه یکهزار کودک در سراسر کشور به مراکز نگهداری فرزندان این سازمان منتقل می شوند که لزوما کودک خیابانی نیستند بلکه والدین آنان یا دچار اعتیاد و اختلال روانی بوده یا اینکه والدین شان مجرم بوده و نمی توانند از فرزندان خود نگهداری کنند.
همچنین کودکانی که والدین آنان در تصادف جان خود را از دست داده اند به این مراکز منتقل می شوند.

مسعودی فرید تاکید کرد: اکنون ۶۰۰ مرکز نگهداری فرزندان بهزیستی در سراسر کشور وجود دارد که کودکان را از بدو تولد تا ۱۸ سالگی پذیرش می کند.

وی تصریح کرد: با ارائه خدمات بیشتر به زنان کارتن خواب، معتاد و بی خانمان می توان آمار خرید و فروش کودکان را کاهش داد.

مسعودی فرید تاکید کرد: سازمان بهزیستی این آمادگی را دارد که هر فردی که به خاطر اعتیاد یا دلایل دیگر نگران کودک خود است، آن کودک را پذیرش کند.

منبع: ایرنا
ارسال دیدگاه