تاریخ : ۱۳۹۴/۰۸/۲۲ - ۱۸:۵۶ ذخیره فایل ارسال به دوستان

موافقت فیس بوک با ۸۰ درصد درخواست‌های کاخ سفید برای دریافت اطلاعات کاربران

بر اساس آماری که فیس بوک منتشر کرده ۹۲ دولت‌ جهان خواستار دریافت اطلاعات خصوصی کاربران و ممنوع کردن ارسال مطلب توسط این افراد شده‌اند.

به گزارش سیمرغ ما، به نقل از وال استریت، در شش ماهه اول سال ۲۰۱۵ نود و دو کشور جهان خواستار اعمال محدودیت بر ۲۰ هزار ۵۶۸ مطلب منتشر شده در فیس بوک، مسنجر فیس بوک، واتس اپ و اینستگرام شده اند. به اعتقاد این دولت ها مطالب یاد شده قوانین محلی این کشورها را نقض می‌کرده است.

 

این درخواست‌ها در مقایسه با ۸۷۷۴ درخواست نیمه اول سال ۲۰۱۴ که از ۸۳ کشور جهان ارسال شده بود، افزایش قابل ملاحظه‌ای نشان می دهد و تقریبا دو برابر شده است. تعداد درخواست های ارائه شده برای دریافت داده های حساب های کاربری افراد با افزایش ۱۸ درصدی به ۴۱ هزارو ۲۱۴ مورد رسیده است.

 

فیس بوک در مجموع به ۴۲٫۴ درصد از این درخواست ها پاسخ مثبت داده است. امریکا  17 هزارو ۵۷۷ درخواست برای دریافت اطلاعات حساب های کاربری ۲۶ هزارو ۵۷۹ کاربر در نیمه اول سال ۲۰۱۵ ارائه داده و فیس بوک در ۸۰ درصد موارد با کاخ سفید همکاری کرده است.

 

بیشترین رشد درخواست های دریافت اطلاعات کاربران فیس بوک به ترتیب مربوط به هند، ترکیه و فرانسه بوده و به عنوان مثال درخواست های هند در این زمینه سه برابر شده است.

 

انتهای پیام/فارس

ارسال دیدگاه