تاریخ : ۱۳۹۴/۰۸/۲۲ - ۱۲:۳۶ ذخیره فایل ارسال به دوستان

ثبت نام ۶۰۰۰ زائر برای مراسم اربعین

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان اردبیل گفت:‌ تاکنون بیش از ۶ هزار نفر زائر از استان اردبیل برای حضور در مراسم باشکوه اربعین حسینی ثبت نام کرده و حرکت آنها سازمان یافته است.

به گزارش سیمرغ ما، اسفندیار هوشیار در گفت‌و گو با خبرنگار فارس در اردبیل اظهار کرد: قرار شده است با همکاری حج و زیارت استان اردبیل موکب اردبیلی‌ها در کربلای معلی راه‌اندازی شود تا ارائه خدمات به زائران اربعین حسینی به انجام برسد.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان اردبیل گفت:‌ تاکنون بیش از ۶ هزار نفر زائر از استان اردبیل برای حضور در مراسم باشکوه اربعین حسینی ثبت نام کرده و حرکت آنها سازمان یافته است.

وی با بیان اینکه در این حرکت معنوی و ارزشی بیشترین مشارکت را خود زائران انجام داده و زمینه حرکت مثبت و سازنده‌ای را فراهم کرده‌اند، افزود: تمام تلاشمان بر این است تا بتوانیم در یک حرکت هماهنگ شده با همه دستگاه‌ها و مجموعه‌های دخیل در این حرکت خودجوش مردمی با دایر کردن ایستگاه‌های مختلف زمینه پذیرایی و همراهی زائران عتبات عالیات را فراهم کنیم.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان اردبیل یادآور شد: سه استان اردبیل، آذربایجان شرقی و زنجان در مسیر بصره تا بغداد به طول ۵۰۰ کیلومتر عملیات خدمات‌رسانی را به زائران انجام می‌دهند که ایستگاه‌های ارائه خدمات استان اردبیل در مسیر ۱۲۰ کیلومتری دیوانیه برقرار خواهد شد تا بتوانیم روزانه به ۱۰ هزار نفر خدمات‌رسانی و سرویس‌دهی مناسب رفاهی و معیشتی را انجام دهیم.

هوشیار بیان کرد: قطعا در این حرکت که با شور و اشتیاق خاص مردم اردبیل به عنوان عاشقان امام حسین و حضرت عباس انجام می‌شود درصدد برنامه‌ریزی مناسب‌تری هستیم تا بتوانیم زائران کربلای معلی را که به تجمع عظیم ارزشی و معنوی دست زده و اسباب هراس و واهمه دشمنان اسلام را فراهم می‌آورند بتوانیم خادمانی شایسته باشیم.

وی از اجتماع بزرگ مسلمانان در روز اربعین به عنوان رزمایش اقتدار و صلابت جامعه اسلامی در برابر پرچمداران نظام کفر یاد کرد و گفت: پیاده‌روی زائران حرم امام حسین (ع) برای حضور در یوم اربعین در حقیقت ابعاد گسترده‌ای دارد که به رغم همه سختی‌ها و دشواری‌ها ارادتمندان مکتب حسینی با شور و اشتیاق خاص در این حرکت معنوی پیشقدم هستند.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان اردبیل همراهی خوب مجموعه هلال احمر، اورژانس و نهادهای پشتیبانی را در این حرکت عظیم یادآور شد و ادامه داد: ستاد بازسازی عتبات عالیات نیز نقش همراهی و پشتیبانی را در این مراسم بزرگ به انجام خواهد رساند تا زمینه تشکیل یک تجمع عظیم مردمی در روز اربعین فراهم آید.

انتهای پیام/ فارس

ارسال دیدگاه