تاریخ : ۱۳۹۴/۰۸/۲۰ - ۱۹:۲۲ ذخیره فایل ارسال به دوستان

شماره پیامکی بهزیستی برای تخلفات مهدهای کودک

معاون اجتماعی سازمان بهزیستی کشور، درباره هزینه‌ها و نرخ‌های تعیین شده برای مهدها، ادامه داد: بهزیستی به هیچ وجه دوست ندارد که بچه‌ای به دلیل مشکلات مالی از مهد محروم شود، به همین علت در صورت نیاز به خانواده‌ها در مناطق محروم کمک می‌شود.

به گزارش سیمرغ ما، معاون اجتماعی سازمان بهزیستی کشور با تاکید بر اینکه روش‌های آموزشی در مهدهای کودک باید متناسب با فرهنگ و شئونات دینی جامعه باشد، گفت: مردم با مشاهده اجرای برنامه‌هایی مغایر با فرهنگ عمومی جامعه در مهدهای کودک می‌توانند به از طریق شماره پیامک ۳۰۰۰۰۱۲۳۳۳ موارد را به مراجع اطلاع دهند.

 

 حبیب‌الله مسعودی فرید با حضور در برنامه پیشخوان با تاکید بر اینکه روش‌های آموزشی در مهدهای کودک باید متناسب با فرهنگ و شئونات دینی جامعه باشد، گفت: بهزیستی بر عملکرد مهدها نظارت دارد که علاوه بر این نظارت مردم اهمیت زیادی داشته؛ لذا از والدین می‌خواهیم که هرگونه پیشنهاد یا انتقادی دارند از طریق شماره‌های اعلام شده به مسئولان ارائه دهند.

 

معاون اجتماعی سازمان بهزیستی کشور، افزود: با استفاده از نظرات کارشناسان حوزوی و علوم مختلف، برنامه‌ها و طرح‌هایی برای ارائه آموزش‌های بهتر و متناسب با آموزه‌های دینی تهیه شده است؛ اما اگر مردم مشاهده کنند که برنامه‌هایی مغایر با فرهنگ عمومی جامعه اجرا می‌شود، می‌توانند به مراجع اطلاع دهند.

 

وی درباره روش‌های غیرمجاز آموزشی مهدهای کودک، گفت: این روش‌ها معمولا عمومی نیست و تنها در برخی از مهدهای شمال شهر تهران مشاهده می‌شود که به آنها تذکر داده شده است. در صورتی که مشاهده شود یک مهدکودک روش‌های سخیف غربی از جمله موسیقی‌های غیرمجاز را بکار گرفته، علاوه بر تذکر و اخطار، مراکز بهزیستی استان‌ها می‌توانند نسبت به تعطیلی آن مهد اقدام کنند.

 

مسعودی فرید با تاکید بر تداوم بازرسی‌ها، تصریح کرد: بازرسی‌های بهزیستی معمولا بر شرایط محیطی مهدها از نظر ایمنی مکان و تجهیزات و توانایی و مهارت مربیان نظارت دارد اما در برخورد با مواردی که گاهی در رسانه‌ها مطرح می‌شود و بسیار نادر است با جدیت اقدام می‌شود.

 

معاون اجتماعی سازمان بهزیستی کشور، درباره هزینه‌ها و نرخ‌های تعیین شده برای مهدها، ادامه داد: بهزیستی به هیچ وجه دوست ندارد که بچه‌ای به دلیل مشکلات مالی از مهد محروم شود، به همین علت در صورت نیاز به خانواده‌ها در مناطق محروم کمک می‌شود.

 

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان بهزیستی کشور، وی درباره مدیران و مربیان مهدها نیز، در پایان اظهار کرد: مربیان علاوه بر اینکه گزینش می‌شوند باید دوره‌های آموزشی را نیز سپری کنند؛ البته اگر تحصیلات مربیان مرتبط باشد، نیازی به این دوره‌ها نیست و فارغ‌التحصیلان رشته‌های دیگر حتما باید آموزش ببینند.

 

یادآوری می‌شود، مردم می‌توانند نظرات یا شکایات خود را به ادارات مراکز استان‌ها و یا شماره پیامک ۳۰۰۰۰۱۲۳۳۳ اطلاع دهند.

منبع: ایسنا

 

ارسال دیدگاه