تاریخ : ۱۳۹۴/۰۸/۲۰ - ۱۹:۱۱ ذخیره فایل ارسال به دوستان

روباتی که شاگرد سوپرمارکت‌ها می‌شود!

روبات‌ها حالا دیگر در هر جایی سر و کله‌شان پیدا می‌شود.یک شرکت آمریکایی روبات بلند‌قدی را تولید کرده که می‌تواند به عنوان شاگرد سوپرمارکت‌ها به صورت دقیق و مرتب اجناس همه قفسه‌ها را کنترل کند.

به گزارش سیمرغ ما، مهمترین تخصص این روبات اسکن قفسه سوپرمارکتها و فروشگاههای بزرگ مواد غذایی است تا این اطمینان خاطر را برای اداره کنندگان آنها ایجاد کند که مشتریان هیچگاه با دست خالی از آنجا خارج نمی شوند.

روبات Tally همواره در حال گشت زنی در راهروی سوپرمارکتهاست و طی آن تمامی قفسه ها را اسکن کرده تا در صورت نیاز پر شدن هر یک از آنها، به همکاران انسانی خود اطلاع رسانی کند.

این فناوری جدید توسط شرکت دانش بنیان Simbe Robotics در آمریکا ارایه شده و در واقع تازه ترین تلاش جهانی برای خودکارسازی اموری همچون اداره فروشگاهها و سوپرمارکتها به شمار می آید.

مبنای عملکرد این روبات استفاده از سطحی از هوش مصنوعی است به طوریکه به لطف مجهز بودن به چهار دوربین مخصوص نه تنها می تواند خالی شدن قفسه ها را گزارش دهد بلکه نحوه چیدمان درست محصولات و انطباق برچسب قیمت با محصول مورد نظر را نیز به دقت بررسی کند.

روبات بر روی پلت فورم چرخداری حرکت می کند و قابلیت آن را دارد تا گردن خود را به ارتفاع ۲.۴ متری برساند. بدین ترتیب عملا هیچ قفسه خالی و نامرتبی از چشمان تیزبین او پنهان نمی ماند.

 

ارسال دیدگاه