تاریخ : ۱۳۹۴/۰۸/۱۲ - ۱۸:۱۶ ذخیره فایل ارسال به دوستان

بازسازی خطوط فرسوده سیمرغ با اجرای مانور ۷ ساعته شرکت توزیع برق مازندران/ تامین برق سیمرغ با ۴ خط/ کاهش قطعی برق سیمرغ در حوادث

مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران گفت: امروز در یک مانور ۷ ساعته خطوط فرسوده مورد بازسازی قرار گرفت.

به گزارش سیمرغ ما، از ساعت ۸ صبح امروز مانور-رزمایش شرکت توزیع برق استان مازندران در شهرستان سیمرغ آغاز و تا دقایقی پیش ادامه داشت.


قاسم شهابی در حاشیه بازدید از این مانور در گفت‌وگو با خبرنگار ما اظهار کرد: در راستای مستحکم‌سازی و افزایش قابلیت اطمینان شهر کیاکلا که متأسفانه مقداری ضعیف بود و در طوفان و حوادث مردم با قطعی برق مواجه می‌شدند، شرکت توزیع برق استان مازندران و گلستان اقدام به اجرای مانور عملیاتی کامل در این شهرستان کرد.


وی افزود: از صبح امروز از امور توزیع برق ۱۶ گانه استان اکیپ‌های کامل عملیاتی با حدود ۱۲۰ متخصص در شهرستان سیمرغ حاضر و مشغول اجرای مانور شدند.


مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران ادامه داد: یکی از اهداف این مانور ایجاد خطوط جدید در شهر کیاکلا بود که تاکنون تأمین برق این شهر توسط ۲ خط انجام می‌شد و امروز با اجرای این مانور تأمین برق سیمرغ توسط ۴ خط صورت می‌گیرد.


این مسئول تصریح کرد: از سمت شمال نیز ارتباط برق با شهرستان بابلسر برقرار شد تا در صورت ایجاد اشکال برای پست اصلی شهر سیمرغ، از طریق بابلسر این ارتباط برقرار و مشکل برطرف شود.


شهابی همچنین از اصلاح خطوط فرسوده انتقال برق در سیمرغ خبر داد و گفت: امروز در یک مانور ۷ ساعته خطوط فرسوده مورد بازسازی قرار گرفت.


وی اذعان کرد: یکی از اهداف این مانور شاهد بودن کمترین میزان خاموشی در زمان حادثه است.


مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران با اشاره به بحث پدافند غیرعامل بیان کرد: یکی از اهداف این مانور و مانورهای واقعی امور توزیع برق علاوه بر اصلاح و احداث، یک تمرین واقعی نیز برای حوادث واقعی است.


وی با بیان اینکه همچنین عملیات و برنامه‌ای در حالت عادی شاید در حدود ۲ ماه به طول انجامد، ابراز داشت: به عنوان مثال امروز با اکیپ ۱۲۰ نفره ظرف ۷ ساعت توانستیم یک فعالیت ۲ ماهه را به سرانجام برسانیم.


شهابی با اشاره به قطعی برق پیش‌آمده گفت: با توجه وسعت مانور نقاط حساس شهر دارای برق بودند و نقاطی که لازم به قطعی برق بود، از روزهای قبل اطلاع‌رسانی‌های لازم صورت گرفته بود که مورد استقبال و همراهی مردم قرار گرفت.


مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران در پایان گفت: این عملیات در ۴ نقطه مسیر سیمرغ به بهنمیر، پست زیارکلا به خط اصلی، ابتدای شهر تا میدان صمصام طور و اصلاح خط دو مدارِ کشوری به کیاکلا به‌صورت هم‌زمان انجام شد.

ارسال دیدگاه