تاریخ : ۱۳۹۴/۰۸/۱۱ - ۱۹:۱۴ ذخیره فایل ارسال به دوستان

عمل به وصیت‌نامه شهدا، دستورالعمل معنوی برای عمق‌بخشی به یادواره‌‌هاست

رئیس اداره آموزش‌ و پرورش سیمرغ گفت: باید به عمق مفهوم شهید و شهادت نیز پی برد که بیان و عمل به وصیت‌نامه شهدا، یک دستورالعمل معنوی برای عمق‌بخشی به این یادواره‌هاست.

به گزارش سیمرغ ما، فرامرز رحیمی صبح امروز در مراسم گرامیداشت هفته بسیج دانش‌آموزی و شهدای دانش‌آموز شهرستان سیمرغ اظهار کرد: بعضی از الفاظ و لغات در محاورات روزمره بین ما انسان‌ها بکار برده می‌شود در حالی‌ که از محتوای آن بی‌خبر بوده و در آن تعمق کمتری می‌کنیم که لفظ شهید از جمله این اصطلاحات است که ریشه معرفتی عمیقی در فرهنگ ما دارد.

 

وی با بیان اینکه برگزاری یادواره شهدا یکی از ضرورت‌های امروز جامعه ما است، افزود: خداوند در قرآن کریم شهدا را یکی از شاهدان روز قیامت معرفی کرده است.

 

 رئیس اداره آموزش‌ و پرورش سیمرغ ادامه داد: برگزاری یادواره شهدا نباید تنها به جلسات احساسی محض بگذرد، بلکه باید به عمق مفهوم شهید و شهادت نیز پی برد که بیان و عمل به وصیت‌نامه شهدا، یک دستورالعمل معنوی برای عمق‌بخشی به این یادواره‌هاست.

 

این مسئول همچنین با اشاره به توصیه رهبر معظم انقلاب اسلامی به همدلی و هم‌زبانی ملت و دولت در شعار امسال گفت: یکی از راه‌های عملی شدن شعار سال، برگزاری اینگونه یادواره‌ها برای حرکت در مسیر تعالی شهدا است و باید تلاش کنیم تا به آن وظایفی که شهدا به خاطر آن جان خود را نثار کردند برسیم که مهم‌ترین آن پیروی از خط امام و رهبری است.

 

در ادامه محمد گل‌دوست استاد حوزه و دانشگاه در این مراسم اظهار کرد: پیروزی انقلاب اسلامی، دشمنان داخلی و خارجی این نظام را برآشفت و منجر به آغاز جنگی شد که تنها سلاح مردم در این میدان نبرد ایمان و اطاعت از رهبری بود.

 

وی افزود: امروز ایثار و رشادت‌های آن جوانان ایران را به یکی از ابرقدرت‌های جهان تبدیل کرده است.

 

استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به اینکه برگزاری یادواره کسانی که جان خود را در دفاع از میهن نثار کردند، در همه فرهنگ‌ها و کشورها به‌عنوان یک ارزش انسانی تلقی می‌شود، تصریح کرد: در فرهنگ اسلامی شهادت بالاترین درجه ایثار است و تجلیل از این ایثارگران و خانواده شهدا تکلیف همه ماست.

 

گل‌دوست در پایان هدف از برگزاری یادواره شهدا را شنیدن پیام شهیدان و عمل به آن بیان داشت و گفت: وصیت‌نامه شهدا مملو از آموزه‌های دینی و تربیتی است که از مهم‌ترین این وصایا می‌توان به تلاوت قرآن، اطاعت از رهبری، حضور در نماز جماعات، رسیدگی به ایتام و کسب علم و ایمان اشاره کرد.

ارسال دیدگاه