تاریخ : ۱۳۹۴/۰۶/۱۳ - ۱۱:۱۳ ذخیره فایل ارسال به دوستان

ادامه تخلفات انتخاباتی دولتی‌ها باوجود هشدار وزارت کشور

در جلسه‌ای که به بهانه هفته دولت در فرمانداری ویژه میانه با حضور معاون استاندار آذربایجان شرقی برگزار شده است، مطالبی در خصوص تلاش برای انتخاب نمایندگان همسو با دولت توسط اعضای ستاد انتخاباتی روحانی در سال ۹۲ مطرح شده است.

به گزارش سیمرغ ما، اعضای ستاد انتخابات حسن روحانی در انتخابات سال ۹۲ به بهانه هفته دولت به دیدار با شکری، فرماندار ویژه میانه داشتند.

دیداری که بحث درباره انتخابات پیش روی مجلس شورای اسلامی یکی از مهمترین مباحث مطرح شده در آن بوده است.

حاضران در این جلسه خواستار تلاش برای انتخاب نمایندگانی همسو با دولت شده اند.

گویا عنوان فریبنده دیدار حامیان دولت تدبیر و امید با فرماندار به مناسبت هفته دولت فرصتی بوده است تا دغدغه های جناحی و انتخاباتی مورد تاکید قرار گیرند.

این در حالی است که فرماندار به عنوان بالاترین مقام اجرایی شهرستان بوده؛ یکی از تاثیرگذارترین افراد در انتخابات شناخته می شود و طبق توصیه های قانونی وزارت کشور نباید در جلسات حزبی و جناحی شرکت کند . وزیر کشور نیز در این خصوص صراحتا هشدار داده و سخن از عزل متخلفین ولو در روز انتخابات گفته است.

بر اساس متنی که از طریق سایت محلی نزدیک به ستاد انتخاباتی روحانی در میانه منتشر شده است؛ فرماندار ویژه میانه که معاون استاندار هم محسوب می شود؛ در این جلسه سخن از ایجاد فضای باز سیاسی برای فعالیت بیشتر گروه های سیاسی گفته است.

علیرضا آریامنش، عضو ادوار پیشین شورای شهر میانه و رئیس ستاد انتخاباتی روحانی در سال ۹۲، حافظه شیخ الاسلامی، عضو شورای شهر میانه و کیان کیانی، از فعالان دانشجویی اصلاح طلب سالهای گذشته، از حاضران در این جلسه بوده اند.

گفتنی است حزب دولتی اعتدال و توسعه و جبهه سیاسی تدبیر و توسعه دو مجموعه سیاسی هستند که فعالیت خود را در تبریز و دیگر شهرستان های آذربایجان شرقی تقویت می کنند و در این راستا روی حمایت های مقامات دولتی حساب ویژه ای باز کرده اند تا بتوانند از این طریق بر انتخابات تاثیر بگذارند.

انتهای پیام/ائل

ارسال دیدگاه