تاریخ : ۱۳۹۴/۰۸/۱۰ - ۱۷:۰۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان

بازگشایی بستر رودخانه و ایجاد پل استاندارد راهکار حل طغیان تالار

بخشدار مرکزی سیمرغ گفت: اول بستر رودخانه تالار که مورد تجاوز قرار گرفته توسط شرکت آب منطقه‌ای در دو بخش مرکزی شهرستان سیمرغ و بخش بهنمیر شهرستان بابلسر شناسایی و بازگشایی شود و در پی آن دو پل برج‌خیل و پارومحله نیز باید اصلاح شوند.

به گزارش سیمرغ ما، بارش دو روز گذشته در مناطق مختلف مازندران و از جمله در شهرستان سیمرغ سبب بالا آمدن آب رودخانه «تالار» و آب‌گرفتگی برخی مناطق این شهرستان شد.

 

این آب‌گرفتگی نقاط مختلف سیمرغ ازجمله روستای «برج‌خیل» بخش مرکزی این شهرستان مشکلاتی را برای اهالی به وجود آورد.


یکی از اهالی این روستا در گفت‌وگو با سیمرغ ما اظهارکرد: آب‌گرفتگی مشکلی است که هرساله با آن مواجه هستیم و باعث دردسر برای ما می‌شود. در آب‌گرفتگی امروز نیز خسارتی به خانه، وسیله نقلیه و حیوانات من وارد شد.


وی با اظهار نارضایتی افزود: کسی جواب‌گوی خسارات وارده نیست و نمی‌دانیم به کجا باید برویم.


یکی دیگر از اهالی این روستا به خبرنگار ما گفت: پل این روستا در سال ۶۸ توسط اهالی ساخته‌ شده و بر اساس استاندار نیز ساخته نشده است.


وی ادامه داد: از مسئولین می‌خواهیم که فقط در زمان مشکل وارد عمل نشده و بعد از این رخداد نیز وارد و پیگیر رفع مشکلات موجود باشند.


این شهروند ادامه داد: اگر دو طرف رودخانه لایروبی شود مقدار قابل‌توجهی از این مشکلات رفع و برطرف می‌شود.

 

به گزارش سیمرغ ما، حسین محمدی بخشدار مرکزی شهرستان سیمرغ نیز در گفت‌وگو با خبرنگار ما اظهار کرد: ساعت ۶ صبح توسط شورای اسلامی روستای برج‌خیل متوجه آب‌گرفتگی پل این روستا شده و سریعاً در محل حاضر شدیم.


وی افزود: به دلیل بارندگی مستمر دو روز گذشته و تنگ شدن دهانه رودخانه تالار در بخش مرکزی شهرستان سیمرغ و بخش بهنمیر شهرستان بابلسر و همچنین غیر استاندار بودن پل برج‌خیل سیمرغ و پل پارومحله بهنمیر، متأسفانه باعث بالا آمدن سطح ایستابی رودخانه تالار و شاهد آب‌گرفتگی حداقل ۲۰ واحد مسکونی در روستاهای دینه‌سر، برج‌خیل و رکن‌کلا بودیم.


بخشدار مرکزی سیمرغ ادامه داد: با هماهنگی‌ به عمل آمده یک بیل زنجیری و یک بیل لاستیکی دسته‌بلند روز پل حاضر و گرفتی موجود را برطرف و مسیر آب را باز کردند و تمامی زباله‌ها و نخاله‌هایی که از بالادست به اینجا رسید، جمع‌آوری شد تا جلوی آسیب جدی به پل گرفته شود.


این مسئول تصریح کرد: با هماهنگی که با بخشدار بهنمیر انجام‌ شده مسیر انحرافی برای رودخانه تالار از سمت روستای سرخدشت بخش بهنمیر بازگشایی شد تا شاهد تثبیت سطح ایستابی رودخانه تالار و به‌ مرور زمان پایین آمدن سطح آب رودخانه تالار باشیم.


وی ابراز داشت: زمانی مشکلات به‌ طور کامل مرتفع می‌شود که تجاوزات به بستر رودخانه تالار از طریق دستگاه‌های متولی پیگیری و بستر بازگشایی و تعریض رودخانه انجام شود.


محمدی گفت: دو پل غیراستاندارد برج‌خیل و پارومحله مجدداً بر اساس دبی ۵۰ ساله رودخانه تالار احداث شود.


بخشدار مرکزی شهرستان سیمرغ در پاسخ به سؤال خبرنگار ما که مردم هرساله از این مشکل گله‌مند هستند و چرا تدبیری اندیشیده نمی‌شود، بیان کرد: متأسفانه سالانه با بارش‌های مستمر و سیلاب‌ مانند و جاری شدن آب از بالادست شهرستان سیمرغ این مشکل به وجود می‌آید که باید اول بستر رودخانه تالار که مورد تجاوز قرار گرفته توسط شرکت آب منطقه‌ای در دو بخش مرکزی شهرستان سیمرغ و بخش بهنمیر شهرستان بابلسر شناسایی و بازگشایی شود و در پی آن دو پل برج‌خیل و پارومحله نیز باید اصلاح شوند.

 

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه