تاریخ : ۱۳۹۴/۰۶/۰۷ - ۷:۳۷ ذخیره فایل ارسال به دوستان

شهر کیاکلا به اندازه قدمتش رشد نکرده است

فرماندار شهرستان سیمرغ گفت: شهر کیاکلا به اندازه قدمتش رشد نکرده است.

به گزارش سیمرغ ما، فرج‌الله یدالله‎‌پور دیروز با گرامی‌داشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و با هنر و تبریک به مناسبت هفته دولت، اظهار کرد: هفته دولت فرصت مناسب برای دولت‌مردان برای ارائه مناسب عملکرد ادارات خود به مردم است تا بتوانند پل‌های ارتباطی دولت و ملت را مستحکم کنند.

فرماندار شهرستان سیمرغ هفته دولت را تجلی وحدت دولت و ملت خواند و بیان داشت: افتخار نظام جمهوری اسلامی ایران این است که خدمت‌گزاران نظام از جنس مردم هستند و برای خدمت‌گزاری به مردم وارد این عرصه شدند.

وی یکی از دستاوردهای کلان دولت را تغییر نگاه دنیا نسبت به کشور جمهوری اسلامی دانست و گفت: این دولت با در پیش گرفتن سیاست تعامل مثبت و سازنده با دنیا توانست دید کشورهای جهان را به خود تغییر دهد.

این مسئول یکی از ثمرات تعامل مثبت با دنیا را توافق هسته‌ای خواند و افزود: با یک دوره طولانی از مذاکرات توسط نمایندگان کشور جمهوری اسلامی با کشورهای ۱+۵ این مذاکرات به نتیجه رسید که بعضی از ثمرات آن مانند به رسمیت شناخته شدن حق غنی‌سازی ایران است.

یدالله‌پور یکی دیگر از ثمرات توافق هسته لغو یک‌جا تحریم‌های ظالمانه در قالب شش قطع‌نامه سازمان ملل بر علیه جمهوری اسلامی ایران دانست و تصریح کرد: به خاطر این تحریم فشار زیادی بر دوش ملت و مردم وارد شده بود.

وی حاکم شدن فضای آرام اقتصاد، سیاست، فرهنگ بر کشور را از دیگر ثمرات و فعالیت‌های دولت دانست و بیان داشت: تورم ۴۰ درصدی سال ۹۲ به ۱۴ درصد در سال ۹۴ رسیده است.

فرماندار شهرستان سیمرغ با اشاره به عملکرد شهرستان از هفته دولت سال گذشته تا هفته دولت سال جاری، تاکید کرد: بیش از ۷ میلیارد و ۳۵۰ میلیون تومان برای اجرای پروژه‌های مختلف در شهرستان هزینه شده است.

این مسئول خاطرنشان کرد: از محل هزینه‌کرد این شهرستان پروژه‌های متعددی در حوزه‌های شهری و روستایی این شهرستان اجرایی شد یا در دست اقدام است.

یدالله‌پور گفت: در بخش روستایی پروژه‌هایی همچون آسفالت بیش از ۱۲ کیلومتر راه روستایی و بین روستایی را داشته‌ایم.

وی به اجرای پروژه آب‌رسانی مجتمع شهید موسوی‌نژاد و دو پروژه آب‌رسانی دیگر در سطح شهرستان اشاره کرد و ادامه داد: با اجرای این پروژه‌ها بیش از هفت روستا در سطح شهرستان دیگر با مشکل کمبود یا قطعی آب مواجه نمی‌شوند.

فرماندار شهرستان سیمرغ از افتتاح پروژه لاینینگ کانال انتقال آب اراضی شالیزاری به طول بیش از پنج کیلومتر و شن‌ریزی جاده بین‌مزارع برای تردد کشاورزان به اراضی کشاورزی به طول چهار کیلومتر در بخش کشاورزی خبر داد.

وی از اجرای ۹ طرح هادی در سطح روستاهای شهرستان خبر داد و گفت: در هفته دولت افتتاح فاز اول و دوم سه طرح هادی را در سه روستای سطح شهرستان خواهیم داشت و در این هفته به بهره‌برداری می‌رسند.

این مسئول تصریح کرد: به‌منظور افزایش سطح بهداشت در شهرستان افتتاح دو مرکز خانه بهداشت را در سطح شهرستان در هفته دولت خواهیم داشت.

یدالله‌پور با اشاره به اجرای چندین طرح عمرانی در سطح شهر کیاکلا، اظهار کرد: بیش از ۸۵۰ میلیون تومان اعتبارات دولتی صرف اجرای این پروژه‌ها شد.

وی خاطرنشان کرد: در سال‌جاری نیز این سیاست در دستور کار قرار گرفته و با تقویت آن اعتبارات بیشتری در اختیار شهرداری قرار می‌گیرد.

فرماندار شهرستان سیمرغ با اشاره به قدمت شهر کیاکلا، افزود: کیاکلا به اندازه قدمتش رشد نکرده است.

این مسئول تاکید کرد: در هفته دولت بیش از ۲۰ پروژه به بهره‌برداری می‌رسد که تعدادی از آنها به بهره‌برداری رسیده‌اند و تعدادی دیگر در روزهای آینده افتتاح می‌شوند.

یدالله‌پور گفت: برای افتتاح این ۲۰ پروژه، ۲۴ میلیارد ریال از محل اعتبارات دولتی هزینه شده است.

فرماندار شهرستان سیمرغ تصریح کرد: امکانات و منابع دولتی محدود است و پاسخگوی همه خواسته و نیازها و رفع‌کننده همه مشکلات شهرستان نیست و نیاز به همت و همکاری مردم با دستگاه‌های دولتی در این زمینه احساس می‌شود.

وی بیان کرد: همکاری مردم صرفا مشارکت مالی نیست بلکه نیاز به مشارکت در طرح و برنامه‌ریزی نیز از سوی مردم برای اجرای پروژه‌های عمرانی در سطح شهرستان لازم است.

یدالله‌پور با اشاره به اینکه از پیشنهاد و طرح‌های مردم شهرستان در زمینه‌های مختلف استقبال می‌شود، خاطرنشان کرد: بخشی از مشارکت برای اجرای پروژه‌ها نیز از سوی مردم فهیم شهرستان مورد انتظار است.

این مسئول ادامه داد: عقب‌ماندگی زیادی در حوزه شهری در شهرستان وجود دارد و نیاز است تلاش بیشتری صورت گیرد، چرا که وضعیت روستاهای شهرستان سیمرغ از وضعیت شهر کیاکلا خیلی بهتر است.

فرماندار شهرستان سیمرغ بیان کرد: اگر مشارکت مالی و فکری مردم شهرستان نباشد ما نمی‌توانیم رشد سریعی را در عمران شهر کیاکلا مشاهده کنیم.

وی افزود: انتظار ما از نمایندگان مجلس این است که نگاه ویژه‌ای به شهرستان سیمرغ داشته باشند چرا که این شهرستان با نگاه ویژه‌ای تبدیل به شهرستان شد و اعتبارات و امکانات بیشتری در اختیار شهرستان قرار گیرد.

یدالله‌پور از تصویب چهاربانده شدن راه سیمرغ به جویبار و سیمرغ به بهنمیر خبر داد و گفت: راه ارتباطی سیمرغ به قائم‌شهر هم در حال چهاربانده شدن است.

انتهای پیام/فارس

ارسال دیدگاه