تاریخ : ۱۳۹۴/۰۸/۰۴ - ۱۳:۴۵ ذخیره فایل ارسال به دوستان

آرزویی از شهید مطهری که محقق نشد

از جمله آرزوهای شهید مطهری این بود که دعای مکارم الاخلاق امام زین‌العابدین علیه السلام را به فارسی ترجمه و شرح کند.

به گزارش سیمرغ ما، صفحه منتسب به استاد شهید مرتضی مطهری در اینستاگرام مطلبی را با عنوان «آرزویی از شهید مطهری که محقق نشد» منتشر کرد.

 

در این مطلب به نقل از شهید مطهری آمده است: از جمله آرزوهایی که من سالهاست دارم این است که یک وقتی توفیق پیدا بکنم دعای مکارم الاخلاق امام زین العابدین علیه السلام را به فارسی ترجمه و مخصوصاً شرح بکنم؛ فلسفه‏ ها و نکاتی را که در این دعای شریف هست تشریح کنم و در اختیار فارسی زبانان خودمان قرار بدهم. این جزء آرزوهای من است.

 

امیدوارم خدای متعال این توفیق را به من عنایت کند و خود وجود مقدس علی بن الحسین سلام اللَّه علیه از خدای متعال بخواهد که این توفیق برای من پیدا بشود… .

 

به خدای خود عرض می ‏کند: اللَّهُمَّ صَلِّ عَلی‏ مُحَمَّدٍ وَ آلِهِ وَ سَدِّدْنی لِأنْ أعارِضَ مَنْ غَشَّنی بِالنُّصْح.ِ‏ پروردگارا درود بفرست بر پیامبر و آل پیامبر و به من توفیق بده که با آن کسانی که با من دغلی می‏ کنند (به ظاهر دوستی می ‏کنند ولی در باطن می‏ خواهند به من بدی کنند) با خیرخواهی "معارضه" کنم.

 

وَ أجْزِی مَنْ هَجَرَنی بِالْبِر.ِّ آن کسانی که مرا ترک و رها کرده‏ اند، دوستانی که دیگر به سراغ من نمی‏ آیند، جزای آنها را کف دستشان بگذارم؛ چگونه؟ در مقابل اینکه آنها مرا ترک کردند و ترک احسان کردند، من نسبت به آنها برّ و احسان بکنم… .

 

وَ أخالِفَ مَنِ اغْتابَنی الی‏ حُسْنِ الذِّکرِ. مخالفت کنم با آن کسانی که از من غیبت می‏ کنند، پشت سر من از من بدگویی می‏ کنند، و مخالفتم با غیبت کن‏ های خودم این باشد که پشت سر آنها همیشه نیکی آنان را بگویم (استاد مطهری، #فلسفه_اخلاق، ص.

 

 امتهای پیام/فارس

ارسال دیدگاه