تاریخ : ۱۳۹۴/۰۸/۰۳ - ۱۵:۳۳ ذخیره فایل ارسال به دوستان

مربی دوهای استقامت: ایران کشور استعدادهای دوومیدانی است

بهروز صالح‌لی مربی آذربایجانی دوهای استقامت و نیمه استقامت می‌گوید ایران کشور استعدادهای دوومیدانی است.

به گزارس سیمرغ ما، و به نقل از سایت فدراسیون دوومیدانی  بهروز صالح لی اظهار داشت: از اینکه در ایران برای استعدادهای آینده ساز دوهای نیمه استقامت و استقامت کار می‌کنم خوشحالم و امیدوارم تا با انجام مراحل ارزیابی و گرفتن تست‌های متعدد از ورزشکاران به نتیجه مطلوبی برسیم. ایران کشور استعدادهاست و باید توجه ویژه ای به سنین پایه شود، چرا که آینده سازان ورزش دوومیدانی یک کشور استعدادهای پایه هستند.

 

مربی آذربایجانی دوهای استقامت و نیمه استقامت در پاسخ به این سوال که آیا تهران مکان خوبی برای برپایی اردو می‌باشد، عنوان داشت: تهران در حال حاضر از شرایط جوی خوبی برخوردار است و هنوز آنقدر سرد نشده که نتوان تمرینات هوازی را انجام داد، البته ناگفته نماند مهمترین آیتم برای یک مکان مناسب تمرینی، پاک بودن آب و هوای آن منطقه است. من اعتقاد زیادی به برگزاری اردو و تمرین در ارتفاع ندارم باید همه امکانات یک اردو فراهم باشد تا نتیجه دلخواه رقم بخورد. تمرین در ارتفاعات برای دوهای صحرانوردی، ماراتن و نیمه سنگین است و حضور یک تیم مجهز پزشکی از لازمه‌های آن است.

 

صالح لی در پایان تاکید کرد: برخی از ورزشکارانی که به اردو دعوت شده اند شرایط رسیدن به بهترین جایگاه ها را دارند ولی این امر مستلزم سرمایه گذاری و حمایت از سوی مسئولین است.تعدادی از آنها سن خیلی کمی دارند و از قوای جسمی ضعیفی برخوردارند و اگر هم رکورد خوبی به ثبت می‌رسانند با قدرت ضربان قلب‌شان است نه قدرت عضله که این امر عواقب ناگواری در آینده خواهد داشت که امیدوارم با برنامه های تدوین شده از سوی کادر مربیان این احتمال به حداقل برسد.

 

انتهای پیام/ فارس

ارسال دیدگاه