تاریخ : ۱۳۹۹/۱۱/۱۳ - ۱۴:۳۷ ذخیره فایل ارسال به دوستان

سامانه گندزدایی آب‌ شرب در سیمرغ افتتاح شد

سامانه گندزدایی آب شرب با آب ژاول همزمان با دومین روز از دهه مبارک فجر و در روز دوشنبه با حضور مسئولین در شهرستان سیمرغ افتتاح شد.

به گزارش آوای سیمرغ،  مدیر آب و فاضلاب شهرستان سیمرغ در آئین افتتاحیه هدف از اجرای این طرح را ارتقای سطح کیفی، ایمنی آب شرب، جمع آوری کپسول کلر و پدافند عامل اعلام کرد.

 

 

غلامرضا احمدی افزود: برای تجهیز و استقرار این سامانه گندزدایی با آب ژاول حدود ۱۴۰ میلیون تومان هزینه شده است.

 

 

وی در پایان با اعلام اینکه طرح سیستم گندزدایی در مجتمع آبرسانی سیمرغ به بهره برداری رسیده است گفت که با این طرح ۲ شهرستان های سیمرغ، جویبار، شهر بهنمیر و یکصد روستای مسیر را تحت پوشش آب شرب قرار می دهد.

 

 

آب ژاول در تصفیه آب شرب و فاضلاب های صنعتی کاربرد بسیار زیادی داشته و به دلیل کاهش میزان سمی بودن آن نسبت به کلر برای ضدعفونی آب آشامیدنی مورد استفاده قرار میگیرد.

 

 

آب ژاول یا هیپوکلریت سدیم که در برخی از مواقع به اشتباه با مایع سفید کننده یکسان در نظر گرفته میشود، دارای خاصیت ضدعفونی کننده بالایی بوده و در حذف برخی از آلاینده های شیمیایی موثر عمل میکند.

 

 

آب ژاول مایعی زرد رنگ با درجه خلوص ۱۰ تا ۱۶ درصد می باشد که با نام هایی از قبیل کلر مایع، آنتی فرمین، اکسید کلراید سدیم شناخته شده و دارای فرمول شیمیایی Naocl می باشد.

ارسال دیدگاه