تاریخ : ۱۳۹۹/۱۱/۱۰ - ۱۴:۳۵ ذخیره فایل ارسال به دوستان

بهره‌برداری از ۴۰ پروژه عمرانی در ایام الله دهه فجر در سیمرغ

فرماندار سیمرغ گفت: ۴۰ پروژه عمرانی در ایام الله دهه فجر سال جاری قابل بهره‌برداری و افتتاح در شهرستان داریم که طی یک‌سال به بهره‌برداری می‌رسند.

به گزارش آوای سیمرغ، مجتبی حبیب‌نژاد در نشست خبری به مناسبت دهه فجر برگزار شد، ضمن تبریک ایام‌الله دهه فجر، اظهار کرد: دغدغه دولت ایجاد فضای رضایت‌مندی مناسب برای مردم جامعه است که در این راستا باید به‌گونه‌ای وارد عمل شده و کارایی داشته باشیم تا مردم عزیزمان حداقل رضایت‌مندی نسبی را داشته باشند.

 

وی ادامه داد: با وجود شرایط خاص اقتصادی و تحریم‌های موجود در بحث اعتبارات دچار آسیب و چالش‌هایی شدیم اما با این وجود مجموعه دولت تلاش داشتند و برخی منابع را تعریف و تامین اعتبار کردند.

 

فرماندار سیمرغ با بیان اینکه در ایام الله دهه فجر سال جاری ۴۰ پروژه عمرانی قابل بهره‌برداری و افتتاح در شهرستان داریم که طی یک سال به بهره‌برداری می‌رسند، اظهار کرد: طی دهه فجر سال جاری ۸۴ طرح اشتغال‌زایی در شهرستان به بهره‌برداری می‌رسد.

 

وی افزود: برنامه‌های متنوع فرهنگی برای دهه فجر سال جاری تدارک دیده‌شده است که به سبب محدودیت‌های کرونایی همه برنامه‌ها به‌صورت مجازی برگزار می‌شود.

 

حبیب‌نژاد با اشاره به اینکه مجموع اعتبارات هزینه شده برای ۸۴ طرح اشتغال‌زایی و ۴۰ پروژه عمرانی در حدود ۲۲ میلیارد و ۷۹۱ میلیون تومان است، تصریح کرد: جهاد کشاورزی، امور توزیع برق، کمیته امداد، آموزش‌وپرورش، آبفا و بهزیستی از مجموعه‌های هستند که طی این ایام پروژه افتتاحی دارند.

 

وی ادامه داد: کلنگ ۹ پروژه شامل ۶ واحد مسکن محرومین توسط کمیته امداد، پروژه زه‌کش دینه‌سر توسط جهاد کشاورزی، ساماندهی گلزار شهدای روستای اخته‌چی توسط بنیاد شهید و یک واحد مسکن معلولین توسط بهزیستی با مجموع اعتبار چهار هزار و ۸۵۸ میلیون تومان از محل اعتبارات ملی و استانی در ایام‌الله دهه فجر بر زمین زده می‌شود.

 

فرماندار سیمرغ بابیان اینکه برای برگزاری برنامه‌های ۲۲ بهمن امسال بر اساس مصوبه ستاد ملی کرونا تصمیم‌گیری می‌شود، اظهار کرد: در حوزه مربوط به کرونا از اسفند سال گذشته تا به امروز شهرستان سیمرغ تنها یک هفته در شرایط قرمز قرار داشت و با مشارکت، همراهی و همکاری همه مجموعه شهرستان، مردم، اصناف و بازاریان شاهد وضعیت سفید هم در شهرستان بودیم.

 

وی افزود: در راستای مبارزه با کرونا پروژه اغناسازی را در شهرستان شروع کردیم که شاهد بازخوردهای مثبت و رعایت پروتکل‌های بهداشتی در بین مردم بودیم.

 

حبیب‌نژاد با اشاره به اینکه بر اساس آخرین آنالیزهای انجام‌شده حدود ۸۹ درصد مردم سیمرغ پروتکل‌های بهداشتی را رعایت می‌کنند که بالاتر از میانگین استانی است، تصریح کرد: ۹۱ درصد صنوف مستقر در شهرستان پروتکل‌های بهداشتی را رعایت می‌کنند.

 

فرماندار سیمرغ یکی از دغدغه‌های شهرستان را حضور کارگران فصلی غیربومی دانست و گفت: نگرانی از این بابت در شهرستان وجود دارد اما تیم‌های پزشکی مرتب در حال رصد محل کار و اسکان این کارگران هستند تا دچار مشکل نشوند.

 

وی ادامه داد: طرح شهید سلیمانی در شهرستان سیمرغ اجرایی شده و آخرین وضعیت مردم از حیث بیماری کرونا مشخص است.

 

حبیب‌نژاد در پایان گفت: در پایش‌های انجام‌شده طرح شهید سلیمانی مشخص‌شده در چه شرایطی قرارگرفته‌ایم که این موضوع برای ما قابل اهمیت است و در حال حاضر ضریب بیماران ما در شهرستان زیر ۳ است.

ارسال دیدگاه