تاریخ : ۱۳۹۹/۱۰/۱۴ - ۱۴:۲۲ ذخیره فایل ارسال به دوستان

رتبه نخست رشته حفظ دهمین جشنواره «باران وحی»از آن دانش آموز مددجوی اهل سیمرغ شد

معافی گفت: نیکان فتحی دانش آموز ۱۳ ساله حافظ کل قرآن کریم از شهرستان سیمرغ، به جهت کسب رتبه نخست رشته حفظ کل قرآن در دهمین جشنواره قرآنی کشوری «باران وحی» امروز(۱۴دی) از سوی مدیرکل کمیته امداد مازندران مورد تجلیل قرار گرفت.

به گزارش آوای سیمرغ، «میثم معافی» امروز(۱۴دی) در آئین تجلیل از« نیکان فتحی» دانش آموز ۱۳ ساله حافظ کل قرآن کریم از شهرستان سیمرغ، به میزبانی موفق اداره کل کمیته امداد مازندران از برگزاری دهمین جشنواره قرآنی کشوری «باران وحی» در رشته‌های مختلف اعم از قرائت، ترتیل، تحقیق، صوت، قصه‌پردازی، سخنرانی و دکلمه خوانی با توجه به شیوع کرونا که به جهت شیوع کرونا به‌صورت مجازی برگزار شد اشاره کرد و گفت: مازندران امسال برای اولین بار میزبان این مسابقات ملی شد.

 

 

معاون فرهنگی اداره کل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان مازندران با بیان اینکه در قالب این جشنواره ۲هزار و ۳۰۰دقیقه به صورت آنلاین با حدود ۵۰۰نخبه قرآنی تحت حمایت کمیته امداد در سراسر کشور ارتباط برقرار شد، افزود: ۲۰نفر از استان مازندران در این جشنواره قرآنی شایسته تقدیر و ۵نفر دارای رتبه های برتر شدند.

 

 

وی با بیان اینکه مقام نخست حفظ کل قرآن توسط دانش آموزی از شهرستان سیمرغ کسب شد، یادآورشد: البته استان‌های اصفهان و تهران هم در بخش‌های مختلف همانند مازندران میزبان این جشنواره ملی بودند و دانش آموزان مددجو از بین دختران و پسران فعال قرآنی در این جشنواره بایکدیگر به رقابت پرداختند.

 

 

معافی با بیان اینکه امروز با حضور حجت الاسلام «بشیر عالیشاه» مدیرکل کمیته امداد مازندران در منزل «نیکان فتحی» ازاین نخبه قرآنی کشور با رعایت شیوه نامه های بهداشتی مورد تاکید ستاد مقابله با کرونا، تقدیر به عمل آمد، گفت: تلاش داریم با تشکیل ستاد قرآنی در دفتر معاونت فرهنگی اداره کل کمیته امداد استان و آموزش و حمایت از دانش آموزان قرآنی، شاهد ارتقای رتبه های قرآنی در سال های آینده باشیم.

 

 

وی از ارائه خدمات آموزشی، تحصیلی و فرهنگی به حدود۱۱هزار دانش آموز و دانشجو مددجوی کمیته امداد استان خبر داد و افزود: حدود ۷۰۰دانش آموز مستعد دارای معدل بالای ۱۸با همکاری اداره کل آموزش و پرورش مازندران به صورت رایگان در مدارس معتبر علمی آموزشی غیرانتفاعی و هیئت امنایی ثبت نام شدند.

 

 

معافی با بیان اینکه طی تفاهم نامه ای با موسسات چندگانه ملی ارائه کننده خدمات کنکوری آموزشی، تمام دانش آموزان تحت حمایت امداد استان به صورت رایگان از خدمات مجازی کنکوری بهره مند می شوند، ادامه داد: همچنین با قلم چی قرار داد بسته شد تا دانش آموزان تحت پوشش امداد مازندران از مقطع ابتدایی تا دانشگاه تحت پوشش خدمات آموزشی رایگان قرار بگیرند.

 

 

وی در بخش دیگری از سخنانش به ارائه خدمات فرهنگی و آموزش خانواده، ازدواج و… به بالغ بر۳۰هزار سرپرست خانوار و ۸هزار مطلقه مددجوی امداد استان اشاره کرد و گفت: امروز مرکز فرهنگی نیکوکاری حضرت نرجس (س) افتتاح شد تا مدرسه علمیه خواهران تبدیل به مرکز نیکوکاری فرهنگی شود و تمام خدمات آموزشی به دختران و سرپرستان خانوار از این مرکز ارائه شود.

ارسال دیدگاه