تاریخ : ۱۳۹۹/۱۰/۰۱ - ۱۲:۰۹ ذخیره فایل ارسال به دوستان

کاهش بستری بیماران کرونایی در پاییز شهرستان سیمرغ

فرماندار سیمرغ از کنترل بهتر شیوع کرونا در این شهرستان طی فصل پاییز خبر داد و گفت که در این فصل آمار بستری بیماران کووید-۱۹ به ۳۸ نفر رسید.

به گزارش آوای سیمرغ،  مجتبی حبیب نژاد روشن شنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ما با قدردانی از شهروندان سیمرغی به خاطر همکاری در رعایت پروتکل های بهداشتی و کنترل شیوع کرونا در فصل پاییز افزود: تعداد بیماران کووید-۱۹ بستری در شهرستان در فصل بهار ۵۳ نفر و فصل تابستان ۴۶ نفر بود.

 

وی تعداد فوتی بیماران کرونایی در فصل بهار را ۱۱ نفر و فصل تابستان هفت نفر اعلام کرد و گفت که در فصل پاییز آمار مرگ ناشی از کرونا در شهرستان به ۶ نفر کاهش یافت.

 

فرماندار سیمرغ با بیان اینکه همکاری مردم و اصناف در رعایت محدودیت ها برای مقابله با کرونا موجب شد تا شهرستان به وضعیت بهتری برسد ، افزود: با همکاری همه، این شهرستان از وضعیت نارنجی به وضعیت زرد تبدیل شده است.

 

حبیب نژاد از شهروندن سیمرغی درخواست کرد تا همچنان با رعایت محدودیت‌ها و پروتکل های بهداشتی ، تلاششان را برای قطع زنجیره شیوع کرونا ادامه دهند.

 

وی با اعلام این که اکنون ۹۹ درصد اصناف در اجرای محدودیت های کرونایی همکاری دارند ، گفت : اصناف و بازاریان شهرستان از ابتدای اجرای طرح محدودیت های کرونایی تاکنون همکاری های لازم را داشته اند که این همکاری همچنان ادامه دارد.

 

فرماندار سیمرغ افزود : به خاطر همکاری تنگاتنگ اصناف و مردم بود که ما در این شهرستان در طول اجرای محدودیت های کرونایی تنها یک واحد متخلف داشتیم که پلمب شد.

 

وی همچنین بر ضرورت اطلاع رسانی در خصوص تهدید دورهمی های یلدایی در شهرستان تاکید کرد و گفت : اطلاع رسانی ها از طریق شهرداری در سطح شهر و دهیاری ها در سطح روستاها در حال انجام است.

 

سیمرغ یکی از پنج شهرستان مازندران است که در تازه ترین ارزیابی ستاد ملی کرونا ، از نارنجی به زرد تغییر وضعیت داد.

ارسال دیدگاه