تاریخ : ۱۳۹۸/۰۳/۰۱ - ۱۹:۲۵ ذخیره فایل ارسال به دوستان

ساخت مسکن ۲۰ هزار سیل‌زده توسط بسیج/ تحویل ۳۶۱ مسکن سیل‌زدگان مازندران تا پایان مردادماه

رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور گفت: ۲۰ هزار واحد مسکونی توسط جهادگران بسیجی سازمان بسیج سازندگی کشور در استان‌های سیل‌زده نوسازی، بازسازی و مرمت می‌شود.ملت ایران همواره تابع محض ولی‌فقیه خود بوده و هیچ‌گاه در مشکلات و سختی‌ها دست از خدمت‌رسانی و کمک به محرومان و اخیراً سیل‌زدگان برنداشته است.

به گزارش سیمرغ ما، رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور عصر امروز از فعالیت گروه‌های جهادی مستقر در منطقه سیل‌زده سیمرغ بازدید کرد.

 

سردار غلامحسین غیب‌پرور در پایان این بازدید در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه خدا را شاکرم که در ایام ولادت امام حسن مجتبی(ع) و ماه مبارک رمضان از مناطق سیل‌زده مازندران بازدید کرده و از نزدیک با مشکلات مردمان این منطقه قهرمان‌پرور دیدار و گفت‌وگو می‌کنم.

 

وی افزود: سیل خانمان‌سوز اواخر سال ۹۷ و ایام عید ۹۸ در شمال کشور یک پیام داشته و آن پیام بزرگ که تداوم‌بخش همدلی و اتحاد مردم ایران اسلامی شده اکنون تبدیل به شعار عملی مردم و مسئولان در مناطق سیل‌زده شده است.

 

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به اینکه همدلی و اتحاد مسئولان و مردم در استان مازندران برای رفع مشکلات سیل‌زدگان از ابتدایی‌ترین ساعات حادثه تاکنون تداوم دارد، تصریح کرد: ملت ایران همواره تابع محض ولی‌فقیه خود بوده و هیچ‌گاه در مشکلات و سختی‌ها دست از خدمت‌رسانی و کمک به محرومان و اخیراً سیل‌زدگان برنداشته است.

 

سردار غیب‌پرور با تقدیر از کمک‌های انسان‌دوستانه ملت ایران و خیران بزرگ کشور در کمک به سیل‌زدگان استان‌های مازندران، گلستان، خوزستان و لرستان گفت: ۲۰ هزار واحد مسکونی توسط جهادگران بسیجی سازمان بسیج سازندگی کشور در استان‌های سیل‌زده نوسازی، بازسازی و مرمت می‌شود.

 

وی با اعلام اینکه سیل اخیر در کشور سبب همگرایی بین مردم و مسئولان شد، افزود:همان طور که به مردم قول داده بودیم آنها را رها نکرده و تا آخر کار در کنارشان هستیم.

 

رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور با اشاره به اینکه حتی در ماه رمضان هم کار ساخت خانه ها توسط گروه های جهادی تعطیل نشد، ادامه داد:باتوجه به ارزیابی صورت گرفته روند بازسازی در مازندران به خوبی پیش می رود و تا کنون ۲۵۵ واحد مسکونی سیل‌زده در شهرستان سیمرغ مرمت شد و ۳۶۱ واحد نیز در دست احداث است که تا پایان مردادماه تکمیل و تحویل مردم داده می‌شود.

 

وی ماه رمضان امسال را با ماه رمضان های سال قبل متفاوت دانست و اظهار کرد: ماه رمضان امسال طعم نوع دوستی و مهرورزی دارد.

 

سردار غیب پرور با بیان اینکه کمیته امداد حضرت امام، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و سازمان بهزیستی به کمک بسیج سازندگی در پروژه محرومیت‌زدایی و کمک به سیل‌زدگان آمدند، بیان کرد: سپاه پاسداران پس از ساخت واحدهای سیل‌زدگان و با کمک خیران محرومیت‌زدایی جهیزیه نوعروسانی که واحدهای مسکونی و جهیزیه آنان در سیل اخیر از بین رفته را تقبل و تأمین می‌کند.

 

سردار محمدحسین بابایی فرمانده سپاه کربلا مازندران نیز در تشریح عملکرد گروه‌های جهادی در جریان سیل فروردین ماه امسال با بیان اینکه ۴۰۰ گروه جهادی در روز‌های ابتدایی سیل وظیفه امدادرسانی و کمک به سیلزدگان استان را داشتند، گفت: ۷۲ گروه جهادی اردیبهشت امسال بیش از ۲۰۰ واحد مسکونی را که در جریان سیل آسیب دیده بودند مرمت و بازسازی کردند.

 

وی افزود: ۴۲ گروه جهادی با نام ۴۲ شهید مدافع حرم مازندران اکنون در مناطق سیل‌زده استان در حال فعالیت هستند و تا پایان تیرماه، تعداد دیگری از خانه‌ها را پس از تعمیر و بازسازی به مردم سیل زده تحویل دهند.

 

سردار بابایی خاطرنشان کرد: سپاه کربلا مازندران با تشکیل ستاد بازسازی مناطق سیل زده و پس از پیگیری و برگزاری جلسات متعدد با مسؤولین در پی انعقاد قرارداد با کمیته امداد امام(ره) و بهزیستی مکلف شد ۱۹۰ واحدمسکونی برای مددجویان سیل زده بسازد.

 

به گزارش سیمرغ ما، رئیس بسیج مستضعفین ۲۶ فروردین ماه سال جاری برای رسیدگی به روند امدادرسانی به سیل‌زدگان مازندران وارد این استان شده بود و از نزدیک در جریان کار و وضعیت روستاهای سیل‌زده سیمرغ قرار گرفت.

ارسال دیدگاه