تاریخ : ۱۳۹۸/۰۲/۱۰ - ۲۳:۲۸ ذخیره فایل ارسال به دوستان

 پیام تبریک اعضای شورای شهر و شهردار کیاکلا بمناسبت ولادت باسعادت “حضرت علی اکبر”” روز جوان”

پیام تبریک اعضای شورای شهر و شهردار کیاکلا بمناسبت ولادت باسعادت “حضرت علی اکبر”” روز جوان” ۱۱ شعبان ولادت جوان برومند هاشمی، علی بن الحسین ملقب به علی اکبر است. مولود پاک و مطهر امام حسین علیه السلام و لیلی بنت عامره که دنیا را عطرو بویی دیگر بخشید. جوانی نستوه و پرامید و انسانی […]

پیام تبریک اعضای شورای شهر و شهردار کیاکلا بمناسبت ولادت باسعادت “حضرت علی اکبر”” روز جوان”

۱۱ شعبان ولادت جوان برومند هاشمی، علی بن الحسین ملقب به علی اکبر است.
مولود پاک و مطهر امام حسین علیه السلام و لیلی بنت عامره که دنیا را عطرو بویی دیگر بخشید.
جوانی نستوه و پرامید و انسانی ستودنی و ماندگار.
او را در رفتار، کردار و ظاهر شبیه ترین افراد به پیامبر می دانستند، به گونه ای که امام حسین علیه السلام فرمود: هرگاه ما مشتاق دیدن پیامبر (ص) می شدیم به او می نگریستیم.
در سایه سار تربیت حسینی، سخاوت، شهامت، دیانت و ایثار را می آموزد و چنانکه بایسته است خود را مهیای مسئولیتهای بزرگ می سازد و چنان در این عرصه می درخشد که دشمنان هم بدان اذعان می کنند.

در واقعه عاشورا، علی اکبر، به وقت دانستن از رویای پدر و بشارت مرگ و بهشت، یأس به دل نیاورده و با اتکا به روحیه حق طلبش می فرماید: باکی نیست اگر برحق بمیرم.

و بنابر ادب و معرفت، انتساب به پیامبر صلی الله را بر امان گرفتن از بنی امیه ارجح می داند و پشتیبان و فدایی راه دوست می شود.
این جوان، محور حرکت است، جوانی پیشتاز و پیشگام، اولین نفریست که از میان هاشمیان اذن نبرد می طلبد.
در معرکه، جلوتر از دیگران در صحنه است، می جوشد و می خروشد و روح پرتپشی دارد که آرام نمی گیرد و در عین حال چون نسیم صبحگاهی، لطیف است.

🔸اعضای شورای اسلامی شهر و شهردار کیاکلا این روز بزرگ را به جوانان شهرستان سیمرغ بویژه جوانان شهر کیاکلا تبریک عرض نموده و جوان امروزی می تواند در نشیب و فرازهای دنیای کنونی و در خیزش و جنبشهای خود به این خاستگاه امید و انرژی و تقوا تاسی کند و همچون او با خودباوری و ایمان، توان خود را بر همگان به رخ بکشد.
🌺🌺🌺🌺🌺 🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺

امور فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر و شهرداری کیاکلا

ارسال دیدگاه