تاریخ : ۱۳۹۸/۰۲/۱۰ - ۲۲:۵۷ ذخیره فایل ارسال به دوستان

بازسازی مناطق سیلزده محور بزرگداشت شهدای مدافع حرم مازندران

سپاه کربلای مازندران اعلام کرد که سومین مراسم بزرگداشت شهدای مدافع حرم استان با محوریت اجرای برنامه اردوهای جهادی برای بازسازی مناطق سیل زده استان در شهرستان سیمرغ برگزار می شود.

به گزارش سیمرغ ما، سیمرغ در مرکز مازندران بیشترین خسارت را در دو مرحله سیل و سیلاب اواخر اسفند ماه سال ۹۷ و اوایل فروردین امسال دید و بر اساس آمارهای رسمی بیشترین خانه های تخریبی ناشی از سیل هم در این شهرستان ثبت شد.

بارندگی شدید و سیلی که از ۲۷ اسفند سال ۹۷ تا دوم فروردین ۹۸ در مازندران جاری و در ۱۲ فروردین هم دوباره تکرار شد بر اساس گزارش های رسمی به حدود هفت هزار واحد مسکونی و صنعتی، عرصه های کشاورزی و باغداری و زیرساخت های بخش های مختلف در ۱۳ شهرستان و حدود ۷۰۰ روستا بیش از ۱۶ هزار میلیارد ریال خسارت زد.

معاون اجرایی سپاه کربلای مازندران روز شنبه در گفت و گو با خبرنگاران در ساری اعلام کرد که سومین مراسم بزرگداشت سهدای مدافع حرم استان با محوریت شهدای خان طومان با آغاز برنامه اردوهای جهادی برای سیل زدگان استان در سیمرغ برگزار می شود.

سرهنگ عسگر مجیدی برنامه سپاه کربلا با تشریح برنامه های سومین مراسم بزرگداشت شهدای مدافع حرم استان ، گفت : آمیختن یادواره شهدای مدافع حرم با خدمت رسانی برای مردم سیل زده نه تنها از هزینه های جانبی کم می کند ، بلکه منجر به تعمیق بیشتر اهداف شهدا می شود که همان ایجاد امنیت و خدمت به مردم است.

وی توضیح داد : قرار است بزرگداشت امسال شهدای مدافع حرم همراه با حضور ۴۲ گروه اردوی جهادی به تناسب ۴۲ شهید مدافع حرم برگزار شود که برای هر یک از این گروهها پروژه ای تعریف شده تا آن را در مدت معلوم انجام دهند.

معاون اجرایی سپاه کربلا گفت که این نیرو و بسیج سازندگی برای ساخت ۱۵ واحد مسکونی آسیب دیده در سیل با دستگاههای متولی استان قرار داد بسته اند و قرار است بخشی از وظیفه اردوهای جهادی نیز ساخت این واحدهای مسکونی باشد.

وی افزود : اگر چه برنامه بزرگداشت شهدا در سیمرغ برگزار می شود ، اما برخی از پروژه ها در شهرستان های دیگر خواهد بود که علاوه بر خانه سازی ، راهسازی ، محوطه سازی و پاک سازی آثار سیل را هم شامل می شود.

** ۱۲ اردیبهشت ، بزرگداشت شهدا

مجیدی گفت که بزرگداشت شهدای مدافع حرم امسال در ۱۲ اردیبهشت در شهرستان سیمرغ برگزار می شود و پنج شهرستان همسایه سیمرغ نیز به عنوان معین در برگزار مراسم یاری خواهند رساند.

 

گفتنی است که استان مازندران دارای ۵۰۰ گروه جهادی است که همگی تحت مدیریت بسیج سازندگی سپاه کربلای استان فعالیت می کنند.

 

استان مازندران ۱۰ هزار و ۴۰۰ شهید دارد که از این تعداد ۴۲ شهید از مدافعان حرم هستند. ۱۳ تن از شهدای مدافع حرم مازندران در حادثه خان طومان سوریه در اردیبهشت ماه سال ۹۵ توسط گروهک تکفیری داعش به شهادت رسیدند که تنها پیکر چهار نفر به استان بازگردانده شده است.

ارسال دیدگاه