تاریخ : ۱۳۹۸/۰۱/۲۶ - ۲۲:۲۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان

سردار غیب‌پرور: سپاه کمک‌کار دولت در حادثه سیل است/ لزوم شناسایی دقیق نیازمندان واقعی

رئیس سازمان بسیج مستضعفین عدم دقت در تشخیص نیازمندان واقعی را صحنه تاریک خدمات‌رسانی دانست و گفت: برای جلب رضایت مردم، شناسایی دقیق افراد آسیب‌دیده و کمک شایسته به آنها لازم است.

به گزارش سیمرغ ما، سردار غلامحسین غیب‌پرور در حاشیه بازدید از مناطق سیل‌زده و بررسی و پیگیری وضعیت خسارت‌دیدگان سیل مازندران که صبح امروز صورت پذیرفت در گفت‌وگویی اظهار کرد: اقدامات و کمک‌های نسبی اولیه در مهار آب، تخلیه گل و لای منازل و معابر انجام شد اما طبق صحبت‌ها و تقاضاهای مردم بومی، طبیعتا رضایت کامل تحصیل نشده است.

 

وی با اشاره به اینکه گام نخست در یاری مردم سیل‌زده با همت تمام دستگاه‌ها، گروه‌های جهادی، روحانیت، مردم، سپاه و بسیج محکم برداشته شد، گفت: بعد از مرحله نخست امدادرسانی، اقدامات برای رسیدگی به وضعیت مردم به ویژه تامین و ساخت مسکن خسارت‌دیدگان مهم و شرط آن، همکاری مردم برای کمک به سیل‌زدگان است.

 

رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور عدم دقت در تشخیص نیازمند واقعی را صحنه تاریک خدمات‌رسانی دانست و افزود: برای جلب رضایت مردم، شناسایی دقیق افراد آسیب دیده و کمک شایسته به آنها لازم است.

 

وی با تاکید بر اینکه دستگاه‌های دولتی وظیفه رسیدگی به آسیب‌دیدگان را به عهده دارند و واقعا هم در حال کار و تلاش هستند، اضافه کرد: بسیج و سپاه نمی‌خواهد جای دولت بنشیند اما در این امر می‌خواهد کمک کار دولت برای یاری مردم باشد.

 

غیب‌پرور با اشاره به اینکه این همکاری مستلزم داشتن اطلاعات دقیق است تا نیازمندان واقعی برای دریافت کمک مشخص شوند، ادامه داد: پنج استان کشور برای کمک به آسیب‌دیدگان سیل مازندران، به عنوان استان‌های معین وارد عملیات شدند که طی جلسه در مرکز استان، رایزنی برای تعیین راه‌های کمک‌های ثانویه مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

ارسال دیدگاه