تاریخ : ۱۳۹۸/۰۱/۲۶ - ۲۱:۵۸ ذخیره فایل ارسال به دوستان

سیلزدگان سیمرغی به مرحله دریافت تسهیلات مسکن رسیدند

فرماندار سیمرغ گفت: سیلزدگان سیمرغی به مرحله دریافت تسهیلات مسکن رسیدند.

به گزارش سیمرغ ما، مجتبی حبیب نژاد روشن روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ما افزود : سیلاب به یک هزار و ۳۵۰ واحد مسکونی خسارت وارد کرده بود که از این تعداد ۱۵۰ ساختمان مسکونی صددرصد تخریب شد.

فرماندار سیمرغ افزود : طی دستور استاندار مازندارن ، در مرحله اول به بیش از یک هزار و ۲۰۰ نفر خسارت دیده و در مرحله دوم به بیش از ۵۰۰ نفر تسهیلات معیشتی پرداخت شد .

حبیب نژاد با اعلام اینکه برای وام های تعمیراتی و احداثی در شهرستان سیمرغ ورود پیدا کرده ایم ، گفت : تاکنون بیش از ۶۰۰ نفر را برای دریافت تسهیلات به بانک های عامل معرفی شده اند .

وی تعداد آواربرداری واحدهای خسارت دیده در شهرستان سیمرغ را ۲۵ واحد و پی کنی را ۱۵ واحد اعلام کرد که طی دستور دولت به صورت رایگان در حال انجام است .

فرماندار سیمرغ با اشاره به اینکه تمام بانک های عامل برای کمک به خسارت دیدگان پا به کار شده اند ، گفت : بانک های عامل علاوه بر تسهیلاتی که دولت در اختیار سیلزدگان قرار داده ، تسهیلاتی را با بهره پایین در اختیار آنان قرار می دهند .

حبیب نژاد با بیان اینکه سیلاب حدود ۲۵ میلیارد تومان به بخش کشاورزی خسارت وارد کرد ، افزود : با توجه به مصوبه دولت ، تسهیلات بلاعوض و کم بهره در اختیار خسارت دیدگان قرار می گیرد و برای دامداران هم دولت ردیف اعتباری بلاعوض در نظر گرفته است .

وی خسارت در بخش واحدهای تولیدی ، صنعتی و فروشگاه ها را ۲۵۰ مورد اعلام کرد و گفت : طی صحبتی که با وزیر صنعت انجام شد ، به محض اعتبار تسهیلات در اختیار این واحدهای خسارت دیده قرار می گیرد.

ارسال دیدگاه