تاریخ : ۱۳۹۸/۰۱/۱۵ - ۱:۱۸ ذخیره فایل ارسال به دوستان

توزیع ۳ هزار بسته حمایتی بین سیل‌زدگان توسط دانشگاه آزاد اسلامی

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران از تهیه و توزیع ۳ هزار بسته حمایتی توسط این دانشگاه بین سیل‌زدگان شمال کشور خبر داد.

به گزارش سیمرغ ما، حسین منصوریان رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساری، اقدامات دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران در زمینه امدادرسانی به سیل‌زدگان را تشریح و اظهار کرد: از لحظه وقوع سیل در کیاکلا و سیمرغ، ستاد مدیریت بحران در این شهرستان‌ها فعال و برنامه‌های خود را از طریق این ستاد پیگیری کردیم و در کوتاه‌ترین زمان، دانشجویان بسیجی با حضور در مناطق سیل‌زده از جمله روستای تالارپشت، مردمی که گرفتار سیل شده بودند را نجات داده و اقدام به تخلیه آب از منازل سیل‌زدگان کردند.

 

تهیه و توزیع ۳ هزار متر مربع موکت

 

وی با بیان اینکه ۳ هزار بسته حمایتی توسط دانشگاه آزاد اسلامی تهیه و به دست مردم سیل‌زده رسید، اضافه کرد: نزدیک به ۳ هزار متر مربع موکت نیز به مناطق سیل‌زده ارسال شد و این کمک‌ها هنوز استمرار دارد.

 

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساری بیان کرد: علاوه بر مناطقی که درگیر سیل هستند، کمک‌های نقدی و غیرنقدی خود را به منطقه گمیشان و آق‌قلا ارسال کردیم و تیم‌هایی از دانشگاه آزاد اسلامی در این مناطق حضور پیدا کردند تا مشکلات مردم را بررسی کرده و درصدد حل این مشکلات بر‌آیند.

 

منصوریان ادامه داد: تیم‌هایی نیز در حوزه دامپزشکی و کشاورزی برای کمک به مردم سیل‌زده گمیشان، آق‌قلا و مناطق سیل‌زده مازندران اعزام شده‌اند تا افرادی که دام آنها دچار خسارت شده از بروز خسارت‌های اضافی جلوگیری شود و تیمی هم برای تعمیر لوازم خانگی مردم سیل‌زده به این مناطق اعزام شده‌اند.

 

بازسازی خانه‌های آسیب‌دیده

 

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساری از بازسازی چند خانه آسیب‌دیده از سیل در منطقه با مساعدت و همکاری سازمان مرکزی در آینده نزدیک توسط دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران خبر داد.

 

وی اوضاع کنونی استان مازندران را مطلوب ارزیابی کرد و افزود: با اقدام به‌موقع دستگاه‌های مسئول از خسارات بیشتر به مردم سیل‌زده استان مازندران جلوگیری شد و اوضاع در مقایسه با سایر استان‌های سیل‌زده بهتر است؛ اما در تلاش هستیم در حد توان به مردم سیل‌زده امدادرسانی کنیم.

 

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساری زمان آغاز فعالیت دانشگاه‌های آزاد استان مازندران را ۱۷ فروردین اعلام کرد و توضیح داد: همان‌طور که گفتم اوضاع در منطقه سیل‌زده مازندران بحرانی نیست و دانشگاه‌ها باید در موعد مقرر بعد از تعطیلات نوروز فعالیت خود را آغاز کنند.

 

آنا

ارسال دیدگاه