تاریخ : ۱۳۹۸/۰۱/۰۸ - ۱۵:۲۳ ذخیره فایل ارسال به دوستان

تلاش شبانه‌روزی خادمیاران رضوی در امدادرسانی به سیل زدگان مازندرانی ادامه دارد

مدیر دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان مازندران گفت: خادمیاران رضوی از نخستین ساعات سیل این استان با ساماندهی و اعزام به مناطق آسیب دیده به یاری سیل زدگان شتافتند.

به گزارش سیمرغ ما، حمداسماعیل امام‌زاده، مدیر دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان مازندران در جریان بازدید حامد صادقی، سرپرست معاونت محرومیت زدایی آستان قدس رضوی از مناطق سیل زده شهرستان سیمرغ، با تشریح اقدامات این دفتر نمایندگی در امدادرسانی به سیل زدگان استان گفت: از نخستین ساعات سیل، این دفتر نمایندگی با اعزام گروه های جهادی خادمیار با هدف لایروبی، آواربرداری و بازسازی منازل مسکونی و توزیع لوازم گرمایشی و مواد غذایی در روستاها و شهرهای ساری، نکا، جویبار، سیمرغ، سوادکوه شمالی، سوادکوه، میاندرود و بهشهر وارد عمل شده است و این خدمات تا پایان بحران ادامه خواهد داشت.

وی افزود: باتوجه به آسیب دیدن ۱۰ تا ۱۰۰ درصدی منازل مسکونی مردم به ویژه اقشار ضعیف و از بین رفتن امکانات ابتدایی زندگی بسیاری از مردم، خادمیاران رضوی با توزیع لوازم گرمایشی و سبدهای غذایی بین نیازمندان آسیب دیده از سیل روزهای اخیر و راه اندازی پویش های مردمی به یاری مردم آسیب دیده شتافتند.

مدیر دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان مازندران از راه اندازی طرح جنگل کاری و مراقبت از جنگل توسط خادمیاران رضوی در آینده نزدیک و برای پیشگیری از سیل های ویرانگر و کاهش بلایای ناشی از سیل باتوجه به سیل خیز بودن استان بخاطر برداشت بی‌رویه از جنگل اشاره کرد و گفت: این اقدامات با همکاری سایر نهادهای متولی امور، اجرایی خواهد شد.

امام زاده از توزیع سبد کالا اهدایی آستان قدس رضوی بین مستمندان سیل زده مناطق محروم استان مازندران در روزهای نخست این سیل خبر داد و گفت: توزیع ۱۵۰۰بطری آب معدنی و ۵۰۰۰ قرص نان میان نیازمندان سیل زده، توزیع ۴۰۰ سبد کالا به ارزش ۶۰ میلیون تومان، جمع آوری کمک های مردمی از جمله اقدامات آستان قدس رضوی در روزهای نخست این سیل بوده است که این خدمات تا پایان بحران ادامه خواهد داشت.

وی گفت: این سبدهای کالا شامل چای، عدس، رب گوجه، روغن مایع، لوبیا چیتی، نخود و لوبیا، سویا، ماکارونی، برنج است که توسط این دفتر نمایندگی تهیه و توسط رابطان شهرستان های ساری، بابلسر، سیمرع و سورک توزیع شد.

شایان ذکر است در پی بازدید سرپرست معاونت محرومیت زدایی آستان قدس رضوی از مناطق سیل زده استان مازندران و بررسی میزان نیازهای منطقه، دستور افزایش خدمات دهی و امدادرسانی خادمیاران رضوی به سیل زدگان به ویژه اقشار مستضعف صادر شد.

ارسال دیدگاه