تاریخ : ۱۳۹۸/۰۱/۰۸ - ۱۵:۱۵ ذخیره فایل ارسال به دوستان

باز‌کردن دریچه سد‌ البرز در زمان سیل اخیر صحت ندارد

مدیر امور آب قائم‌شهر و سوادکوه با اشاره به اینکه باز‌کردن دریچه سد‌ البرز در زمان سیل اخیر صحت ندارد از خسارت ۲۸ میلیارد تومانی به سردهنه‌های زراعی و کانال‌ها در سیل اخیر خبر داد.

به گزارش سیمرغ ما، هادی نیک‌اختر در گفت‌وگو با خبرنگار ما و در پاسخ به سوالی درباره باز‌کردن دریچه سد‌ها در زمان سیل اخیر، گفت: باز‌کردن دریچه سد‌ البرز در زمان سیل اخیر صحت ندارد و از طرف دیگر سد البرز(آیت‌الله صالحی مازندرانی) بر روی رودخانه بابل‌رود قرار دارد و ارتباطی با رودخانه تلار که مسیر سیلاب اخیر در منطقه بود، ندارد.

 

وی با بیان اینکه به سردهنه‌ها و کانال‌های زراعی شهرستان‌های قائم‌شهر، سوادکوه، جویبار سیمرغ و سوادکوه‌شمالی آسیب‌های جدی وارد شد، افزود: ۲۸ میلیارد تومان به سردهنه‌های زراعی و کانال‌های قائم‌شهر، سوادکوه، جویبار سیمرغ و سوادکوه‌شمالی خسارت وارد شد که میزان خسارت را شناسایی و به مدیریت بحران ارائه دادیم.

 

مدیر امور آب قائم‌شهر، سوادکوه، جویبار سیمرغ و سوادکوه‌شمالی گفت: به سردهنه‌ها و نهر‌های زراعی در شهرستان سوادکوه‌شمالی به مبلغ ۱۴ میلیارد تومان، قائم‌شهر به مبلغ ۵ میلیارد تومان، و شهرستان‌های سیمرغ، جویبار و سوادکوه هم هر کدام ۳ میلیارد تومان خسارت وارد شد.

ارسال دیدگاه