تاریخ : ۱۳۹۴/۰۸/۰۱ - ۱۳:۳۶ ذخیره فایل ارسال به دوستان

محرم؛ عامل همدلی عزاداران دیار سیمرغ/ حواشی اجتماع تاسوعای حسینی

برگزاری همچین مراسماتی علاوه بر عزاداری برای امام حسین(ع)، به نوعی سبب همدلی بیشتر مردم شهرستان می‌شود، چراکه امروز زن و مرد، کوچک و بزرگ در کنار یکدیگر با شور و شعور حسینی به عزاداری پرداختند.

به گزارش سیمرغ ما، صبح امروز همزمان با روز نهم ماه محرم و عزاداری مردم سراسر کشور در تاسوعای حسینی، اجتماع بزرگ عزاداران حسینی شهرستان سیمرغ مقابل مسجد جامع کیاکلا برگزار شد.


برگزاری همچین مراسماتی علاوه بر عزاداری برای امام حسین(ع)، به نوعی سبب همدلی بیشتر مردم شهرستان می‌شود، چراکه امروز زن و مرد، کوچک و بزرگ در کنار یکدیگر با شور و شعور حسینی به عزاداری پرداختند.


عده زیادی از عزاداران و حاضرین در این مراسم در گفت‌وگو با خبرنگار ما، محل قرارگیری جایگاه را نامناسب دانسته و پیشنهاد داشتند برای سال‌های آتی این مراسم در میدان شهید کشوری برگزار شود تا جلوه‌ی باشکوه‌تری از عزاداری تجمعی داشته باشد.

 

برخی هیئت‌ها نیز خواهان برنامه‌ریزی در ترتیب ورود هیئت‌ها به جایگاه بودند به گونه‌ای که هیئات بزرگتر در مراحل پایانی قرار بگیرند تا با حضور بیشتری از عزاداران در محل برگزاری مراسم، تجمع باشکوهتری شکل بگیرد.

 

اگرچه برگزاری مراسمات تجمعی بصورت فشرده کار دشواری بوده و در زمان اجرای برنامه همدلی همگان را می‌طلبد، اما در اجتماع امروز بعضا شاهد انتقادات مردمی در اجرای برنامه‌ به دلیل کم بودن زمان مداحی برخی محلات و هیئت‌ها بودیم، بطوری که در یک هیئت چندین مداح به ذکر مصیبت و سینه‌زنی پرداختند، اما در برخی هیئت‌ها تنها به یک مداح اکتفا شد که این امر سبب ناراحتی عزاداران شد.

 

همچنین چند تن از روحانیون حاضر در این مراسم در گفت‌وگو با خبرنگار ما، هدف از برگزاری عزاداری سیدالشهدا(ع) را درس‌آموزی از سیره زندگی امام حسین‌(ع) دانستند، نه اینکه تنها گریستن از واقعه عاشورا را به ارث ببریم.


به گزارش سیمرغ ما، برگزاری همچین مراسمی در شهرستان سیمرغ ستودنی بوده و امید است هرساله شاهد افزایش کیفیت و کمیت این مراسم باشیم که خوشبختانه امسال کمیت این مراسم با حضور پرشکوه اقشار مردم از نقاط مختلف این شهرستان بر همگان آشکار بود.

 

برای مشاهده تصاویر این اجتماع باشکوه اینجا کلیک کنید.

 

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه