تاریخ : ۱۳۹۸/۰۱/۰۸ - ۱۴:۲۵ ذخیره فایل ارسال به دوستان

ورود یگان مهندسی سپاه برای احداث و تعمیر جاده‌های سیل‌زده مازندران

فرمانده سپاه کربلا مازندران گفت: به دستور فرماندهی کل سپاه پاسداران یگان مهندسی ۴۷ نیروی زمینی سپاه در استان برای شناسایی جاده‌های آسیب دیده وارد عمل شد.

به گزارش سیمرغ ما، سردار محمدحسین بابایی بعد از ظهر امروز در جمع خبرنگاران با عرض تسلیت به حادثه سیل شیراز و جان‌باختن تعدادی از هموطنان بر اثر سیلاب، به تازه‌ترین اقدامات امدادی سپاه کربلا در نهمین روز از واقعه سیل در مازندران پرداخت و اظهار کرد: با توجه به ذوب شدن برف‌ها و ادامه بارندگی، بیش از ۴۰۰ کیلومتر جاده اصلی و یک هزار و ۸۵۰ جاده فرعی در مناطق سیل‌زده دچار خرابی و رانش شدند که به دستور فرماندهی کل سپاه پاسداران یگان مهندسی ۴۷ نیروی زمینی سپاه در استان برای شناسایی جاده‌های آسیب دیده وارد عمل شد و طبق برنامه‌ریزی انجام شده در اسرع وقت برای تعمیرات جاده‌ها اقدام می‌کند.

 

وی در ادامه با تاکید بر گستردگی خرابی سیل در مازندران افزود: سپاه از شروع سیل که کانون آن شهرستان سمیرغ بود و عرصه بسیار پهناوری از ارتفاعات سوادکوه تا هزار جریب ، جنوب شرقی مازندران تا کنار دریا را در برگرفت، وارد مرحله امداد رسانی شد.

 

فرمانده سپاه کربلا مازندران از روز اول شروع سیل تا به امروز که مازندران در نهمین روز پس از آن بسر می برد، با اعلام اینکه بیش از ۳۰۰ پاسدار و یک هزار و ۱۰۰ بسیجی تا کنون در حال امدادرسانی به سیل‌زدگان هستند، خاطرنشان کرد: طی دو روز اخیر تعدادی از گروه‌های جهادی از جمله گروه‌های جهادی طلاب بسیجی مازندرانی مقیم قم و شهرستان‌ها، گروه‌های جهادی دانشجویی و نیز گروه‌های جهادی محلات شامل گردان امام حسین(ع) بصورت خالصانه برای کمک‌رسانی به مردم سیل‌زده وارد عمل شدند.

 

این مسؤول اولین مرحله امدادرسانی را نجات جان مردم خواند و بیان کرد: سپاه کربلا طی برنامه‌ریزی انجام شده برای مقابله با بحران سیل که در برخی مناطق به‌ویژه شهرستان سیمرغ ارتفاع آب به بیش از یک یا دومتر می‌رسید، با قایق‌ها و جت اسکی و همچنین ماشین آلات سنگین وارد منطقه شد که این امدادرسانی با مشارکت خوب مردم نیز همراه بود.

 

بابایی با اشاره به بازدید میدانی و حضور در مناطق سیل زده، با اعلام این خبر که سیل ۶۰۰ خانه را تخریب و به ۶ هزار و ۲۰۰ خانه آسیب وارد کرد، یادآور شد: میزان خسارت در استان مازندران بسیار قابل توجه است و ما شاهد آب گرفتی خانه‌ها هستیم، هنوز آب‌ها از کوچه‌ها و خیابان‌ها و منازل خارج نشده، اسباب و وسایل مردم و در کل زندگی مردم را سیلاب از بین برد.

 

وی با بیان اینکه خیلی از خانه‌های سیل‌زده ترک برداشت و قابل سکونت نیست اضافه کرد: تعمیر و ترمیم خانه‌ها و جاده‌هایی که هنوز در حال رانش است، زمان‌بر بوده و ما نیاز به تجهیزات و امکاناتی مثل پمپ لجن‌کش و کف‌کش داریم.

 

فرمانده سپاه کربلا مازندران با بیان اینکه در حال شناسایی خانه به خانه مردم سیل‌زده و تهیه یک بانک اطلاعاتی از میزان خسارت‌ها هستیم ، گفت: با توجه به دستور فرماندهی کل سپاه پنج استان معین به همراه سپاه کربلا در منطقه تقسیم شدند و هر منطقه سیل‌زده به یک استان واگذار شد تا بسیج سازندگی آن استان به همراه فرماندهی ناحیه و نیروهای بسیج در خدمت مردم سیل‌زده باشند.

 

این مسؤول از شکل‌گیری خدمات اجتماعی سپاه کربلا که از ابتدای بحران در شهرها و در روستاها با محوریت پایگاه‌های مقاومت بسیج با همکاری دهیاران و مردم منطقه وارد عمل شد ، اشاره کرد.

بابایی ادامه داد: توزیع ۲ هزار پرس غذای گرم و همچنین کنسروجات و نان بین مردم توسط سپاه صورت گرفت و بسته‌های غذایی یک ماهه برای مردم تهیه و توزیع می‌شود.

 

وی به امدادرسانی‌های سپاه در ارتفاعات بالادست هم پرداخت و گفت: دامدارانی که تعداد زیادی از دام‌هایشان تلف شد و دامداری‌شان هم از بین رفت ، ازمابقی دام‌هایی که برایشان ماند، نیامند علوفه هستند. سپاه برای ارسال علوفه و مواد غذایی اقدام کرد و این کمک رسانی همچنان ادامه دارد.

 

فارس

ارسال دیدگاه