تاریخ : ۱۳۹۷/۱۲/۲۸ - ۰:۲۵ ذخیره فایل ارسال به دوستان

تا اطلاع ثانوی؛ تمامی دستگاه های امدادی و خدماتی استان در آماده باش کامل باشند

استاندار مازندران پس از بازدید از مناطق سیل زده؛ در جلسه مدیریت بحران استان در سیمرغ با تاکید بر این که تا اطلاع ثانوی؛ تمامی دستگاه های امدادی و خدماتی استان در آماده باش کامل باشند، افزود: دستگاه های متولی بدون دستور استاندار و معاون عمرانی استانداری بهیچ وجه نباید از حالت آماده باش کامل خارج شوند. ‎

به گزارش سیمرغ ما، استاندار مازندران پس از بازدید از مناطق سیل زده در جلسه مدیریت بحران استان در سیمرغ با تاکید بر این که تا اطلاع ثانوی؛ تمامی دستگاه های امدادی و خدماتی استان در آماده باش کامل باشند، افزود: دستگاه های متولی بدون دستور استاندار و معاون عمرانی استانداری بهیچ وجه نباید از حالت آماده باش کامل خارج شوند.

 

مقام عالی دولت در مازندران، با اشاره به این که اداوات بیل مکانیکی و لودر از بخش های دولتی و غیردولتی در محل های سیل زده مستقر و در حال کار هستند، گفت: ۸۵ درصد از ۹۰ درصد برق قطع شده سیمرغ وصل شد و آب شرب شهرستان سیمرغ نیز با جدیت تمام در حال وصل شدن است.

 

حسین زادگان، بیان کرد: برای آسیب دیدگان از سیل؛ از طریق دستگاه های امدادی و فرمانداری های همجوار، نان و مواد غذایی لازم تهیه گردید و از طریق بسیج و هلال احمر توزیع می شود

 

استاندار با تاکید بر این که بنیاد مسکن از فردا کار برآورد خسارات حوزه مسکن و پرداخت کمک های مالی بلاعوض و تسهیلات کم بهره برای ساخت و تعمیرات را آغاز نماید، یادآور شد: دستگاه های متولی مکلف اند تا ۵ روز آینده با دقت و سرعت؛ نسبت به برآورد خسارات ناشی از سیل در حوزه های زیرساختی؛ مسکن و کشاورزی برای پیگیری و طرح در هیات دولت اقدام نمایند.

 

به دستور استاندار مازندران؛ اداره کل مدیریت بحران استانداری مکلف شد بطور دائم در شهرستان سیمرغ برای پیگیری مسایل حضور داشته باشد.

 

گفتنی است؛ پس از بارش شدید باران که از عصر یکشنبه در مازندران آغاز شد و جاری شدن سیل، به شهرستان های سوادکوه، سوادکوه شمالی، سیمرغ، ساری، میاندورود، نکا، بهشهر و گلوگاه در بخش های مختلف خسارت وارد شد.

ارسال دیدگاه