تاریخ : ۱۳۹۷/۱۱/۲۱ - ۸:۴۸ ذخیره فایل ارسال به دوستان

اجرای چهل برنامه در ایام‌الله دهه فجر در سیمرغ

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی سیمرغ گفت: چهل برنامه برای چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی توسط اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان سیمرغ در شهرستان اجرایی شد.

به گزارش سیمرغ ما، مصطفی فضلی‌قادیکلایی در گفت‌وگو با خبرنگار سیمرغ ما ضمن تبریک ایام‌الله دهه فجر، اظهار کرد: دشمنان انقلاب اسلامی همواره درصدد تخریب این انقلاب و جایگزینی عقاید ضد اسلامی و ضدانقلابی در کشور بودند و هستند.

 

وی افزود: در این برهه از زمان نوجوانان و جوانان بیشتر از هر قشر دیگری مورد هجمه‌های دشمن قرار داشتند.

 

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان سیمرغ بابیان اینکه دشمنان پس از انقلاب جنگ را به کشور تحمیل کردند تا نظام نوپای جمهوری اسلامی را از بین ببرند اما موفق نشدند، تصریح کرد: در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی باید نسبت به شناسایی و معرفی دستاوردهای چهل‌ساله نظام به مردم اهتمام ویژه‌ای بورزیم.

 

وی ادامه داد: در حوزه کاری اداره کتابخانه‌های عمومی تشویق نوجوانان و جوانان برای حضور در برنامه‌های مختلف در طول دهه فجر در دستور کار قرار گرفت.

 

فضلی‌قادیکلایی با اشاره به اینکه برنامه‌های دهه فجر اداره کتابخانه‌های عمومی سیمرغ با توجه به نیاز امروز جامعه ساماندهی و اجراشده است که با توجه به نقش محوری کتاب در پرورش افکار انقلابی منتج به تربیت نیروهای جوان انقلابی و پیروزی انقلاب اسلامی‌شده است، اظهار کرد: سعی شد در برنامه‌های اجراشده در این ایام تنوع فرهنگی و جذابیت برای اقشار مختلف جامعه اعم از کودکان، نوجوانان، جوانان، بزرگ‌سالان و زنان خانه‌دار را در پی داشته باشد.

 

وی بابیان اینکه چهل برنامه برای چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی توسط اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان سیمرغ در شهرستان اجرایی شد، گفت: برگزاری نمایشگاه کتاب چهل‌سالگی انقلاب در مصلی نماز جمعه، نشست‌های کتاب‌خوان کتابخانه‌ای و نشست کتاب‌خوان مدرسه‌ای با محوریت انقلاب اسلامی و نقش جوانان و زنان در پیروزی انقلاب اسلامی، ایستگاه قصه‌گویی برای کودکان و نمایش خوانی بر مبنای کتاب که توسط اعضای باشگاه کتاب‌خوان شهید کشوری کیاکلا اجرا می‌شود ازجمله برنامه‌های این ایام بود.

 

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان سیمرغ بابیان اینکه ایستگاه نقاشی یاوران انقلاب، اجرای ۱۰ برنامه جمع خوانی کتاب از مجموعه کتب روزهای خدا، بازدیدهای دانش‌آموزی از کتابخانه عمومی شهرستان، مسابقه کتاب‌خوانی از کتاب آیین انقلاب اسلامی و نشست بصیرتی «مادران ایرانی، رهروان فاطمی» از دیگر برنامه‌های کتاب‌خانه عمومی شهرستان است، تصریح کرد: مسابقه روزنامه دیواری با محوریت پیروزی انقلاب اسلامی، عطرافشانی گلزار شهدا و تجدید میثاق کتابداران و اعضای فعال کتابخانه عمومی شهرستان با آرمان‌های شهدا، روایت پیروزی با حضور تک جانباز انقلاب اسلامی شهرستان سیمرغ، برگزاری نمایشگاه چهل‌سالگی انقلاب در کتابخانه عمومی و معرفی چهل کتاب برتر در موضوع انقلاب اسلامی در فضای مجازی شهرستان از برنامه‌های اجرایی در این شهرستان بود.

 

این مسؤول ادامه داد: قصه‌گویی در فضای کتابخانه عمومی با محوریت کتاب‌های مرتبط با انقلاب ویژه کودکان و نوجوانان از دیگر برنامه‌های است که در چهلمین سالگردی پیروزی انقلاب اسلامی با رویکرد ایجاد علاقه در جوانان و نوجوانان به بحث کتاب و کتاب‌خوانی و همچنینی ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی صورت گرفت چراکه اعتقاددارم کتاب عامل اصلی رشد آگاهی در سطح جامعه خواهد بود.

 

ارسال دیدگاه