تاریخ : ۱۳۹۷/۱۱/۱۹ - ۸:۵۵ ذخیره فایل ارسال به دوستان

افزایش امید اجتماعی یکی از راهبردهای است/برای کاهش آسیب‌های اجتماعی باید ورزش را جدی بگیریم

استاندار مازندران گفت: یکی از راهبردهای اساسی ما در استان افزایش امید اجتماعی است چراکه دشمنان نظام یاس، ناامیدی و بدبینی مردم نسبت به حاکمیت و نظام را هدف قراردادند.

به گزارش سیمرغ ما، احمد حسین‌زادگان در مراسم افتتاح سالن ورزشی شهدای رکن‌کلا شهرستان سیمرغ ضمن تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) و گرامی داشت ایام‌الله دهه فجر، اظهار کرد: یکی از راهبردهای اساسی ما در استان افزایش امید اجتماعی است چراکه دشمنان نظام یاس، ناامیدی و بدبینی مردم نسبت به حاکمیت و نظام را هدف قراردادند.

 

وی ادامه داد: چهل سال گذشته را فراموش نمی‌کنیم که چه اتفاق بزرگی در کشور رخ داد اما نتوانستیم این موضوع را بازخوانی کنیم برای نسل‌های جوان که چه اتفاقات بزرگی در کشور افتاد.

 

استاندار مازندران با اشاره به اینکه یادمان نرفته است که این کشور توسط آمریکایی‌ها اداره می‌شد و ۶۰ هزار مستشار آمریکایی در کشور حضور داشتند، تصریح کرد: حیف است ندانیم چه نعمت و هدیه بزرگی را امام راحل تقدیم ملت و مردم کردند.

 

وی افزود: پیش از انقلاب در ساده‌ترین مسائل اختیار نداشتیم اما امروز به‌جرئت می‌توان گفت جزو پنج کشور مستقل جهان هستیم که به برکت زحمات حضرت امام (ره)، رشادت‌های مردم عزیز و حرمت خون شهدا حاصل شد.

 

استاندار مازندران بابیان اینکه عزت امروز مردم ما در دنیا برای بسیاری از کشورها الگو شده است، اظهار کرد: در حوزه آزادی و تعیین سرنوشت سیاسی جزو آزادترین کشورهای دنیا هستیم و به‌طور متوسط هر یک و نیم سال انتخابات در کشور برگزار می‌شود.

 

وی ادامه داد: تمام سرنوشت سیاسی کشور در دست مردم است که اگر درست انتخاب کنیم اثرات بهتر دارد و اگر درست انتخاب نکنیم فرصت تمرین داریم.

 

حسین‌زادگان با اشاره به اینکه شاید در خیلی از انتخابات اشتباهاتی صورت گیرد اما در کل اشتباه نیست و به نفع مردم است، تصریح کرد: در حال حاضر ۴۰ سال است در حال انتخاب کردن هستیم و ۱۰۰ سال به دنبال این بودیم که خودمان انتخاب کنیم.

 

وی افزود: چهل سال است در فضای کاملاً آزاد و همراه باعزت در حال تصمیم‌گیری برای کشورمان هستیم که از افتخارات ماست.

 

استاندار مازندران با اشاره به پیشرفت‌های کشور طی چهل سال اخیر در حوزه‌های مختلف علمی، نظامی، پزشکی، امنیتی و زیرساختی، اظهار کرد: روزی می‌گفتند ایرانی نمی‌تواند حتی یک آفتابه تولید کند اما امروز متخصصین ما در دنیا صاحب جایگاه هستند.

 

وی ادامه داد: امروز همه روستاهای بیش از ۲۰ خانوار ما در نعمت گاز برخوردار است.

 

حسین‌زادگان بابیان اینکه توانستیم انتظارات مردم را در استقلال، آزادی، جمهوریت و اسلامیت برآورده کنیم، تصریح کرد: در حوزه‌های اقتصادی و رفاه اجتماعی اگر تحریم‌ها، تهدیدها و برخی سو مدیریت‌ها نبود می‌توانستیم بهتر عمل کنیم و اگر بهتر عمل می‌کردیم حتماً شرایط بهتر بود.

 

وی افزود: تحریم‌ها فلج‌کننده است و اگر هر کشوری حمایت و پشتیبانی مردمش را مثل ما نداشت حتماً سقوط می‌کرد.

 

استاندار مازندران با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری در زمان ریاست جمهوری خود فرموده بودند: «اتکا ما به درآمد نفتی باید از بین برود.» که اگر این کار را خوب انجام می‌دادیم و دولت‌های پیشین بهتر عمل می‌کردند حتماً وضعیت بهتر بود، اظهار کرد: در حوزه‌های اقتصادی با حمایت مردم و تدبیر اقتصادی دولت حتماً مشکل حل خواهد شد.

 

این مسؤول اعتدال سیاسی را تنها راه‌کنار هم قرار گرفتن علی‌رغم همه اختلاف‌سلیقه‌ها عنوان کرد و گفت: با اعتدال جریان‌های اصولگرا و اصلاح‌طلب در حوزه‌های مشترک و مباحث توسعه عمران و آبادانی می‌توانیم در کنار هم قرار بگیریم و اختلاف سلایق سیاسی را در فضای انتخابات و رقابت انتخاباتی داشته باشیم و مردم هرکدام را انتخاب کردند حتماً آن درست است.

 

حسین‌زادگان بابیان اینکه فرصت خوبی است تا همه برای توسعه مازندران گام برداریم، تصریح کرد: دستور دادم طی برنامه ۱۰۰ روزه اقداماتی که می‌شود برای به نتیجه رساندن پروژه‌ها انجام شود تا باتدبیر رضایت‌مندی مردم را داشته باشیم.

 

وی به افزایش ظرفیت نقدپذیری مسؤولین اشاره کرد و گفت: یکی از کارکردهای ما افزایش ظرفیت نقدپذیری است که به مدیران هم گفتم کسی شکایت نکند منتهی نقد با تهمت، افترا و توهین متفاوت است.

 

استاندار مازندران با اشاره به اینکه باید روابط خود را با مردم نزدیک کنیم چراکه این انقلاب مردمی‌ترین انقلاب دنیا است، اظهار کرد: افتتاح پروژه‌های ورزشی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است چراکه ورزش کردن در اقتصاد ما اثر می‌گذارد.

 

وی افزود: به‌جای برگزاری سمینارها و همایش‌های مختلف برای کاهش اعتیاد بهتر است سالن ورزشی احداث کنیم چراکه یک سالن ورزشی به معنای معتاد کمتر است.

 

حسین‌زادگان بابیان اینکه برای کاهش آسیب‌های اجتماعی باید ورزش را جدی بگیریم، تصریح کرد: چند روستای ما پیش از انقلاب سالن ورزشی داشت و چند استادیوم ورزشی داشتیم.

 

این مسؤول در پایان گفت: لازم است از امروز برای غنی‌سازی اوقات فراغت جوانان در تابستان برنامه‌ریزی کنیم تا وقت آزاد جوانان در این فضاها صرف شود.

ارسال دیدگاه