تاریخ : ۱۳۹۷/۱۱/۱۹ - ۸:۴۹ ذخیره فایل ارسال به دوستان

هزینه ۲۷ میلیارد تومانی دولت در قالب پروژه‌ها در سیمرغ

فرماندار سیمرغ بابیان اینکه علی‌رغم غلت منابعی که داشتیم در سال گذشته دولت ۲۰ میلیارد تومان در قالب پروژه‌های مختلف در شهرستان هزینه کرد، گفت: در سال جاری هم با توجه به غلت منابع دولت افتخار دارد ۲۷ میلیارد تومان در قالب پروژه در شهرستان اجرایی کند که با توجه به تنگناهای اقتصادی ۷ میلیارد تومان بیشتر نسبت به سال گذشته است.

به گزارش سیمرغ ما، مجتبی حبیب‌نژاد در مراسم افتتاح پروژه سالن ورزشی روستای رکن‌کلا ضمن تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه (س)، اظهار کرد: سیمرغ شهرستان تازه تأسیسی است که شاخصه‌های لازم برای شهرستان شدن را ازنظر ضوابط و مقررات قانونی نداشت اما طی این سال‌ها سعی شده است شاخصه‌های شهرستان به حداقل ایده‌آل‌های لازم برسد.

 

وی افزود: دولت طی سال‌های اخیر توانست اقدامات مؤثری را در این شهرستان داشته باشد.

 

مجتبی حبیب‌نژاد بابیان اینکه علی‌رغم غلت منابعی که داشتیم در سال گذشته دولت ۲۰ میلیارد تومان در قالب پروژه‌های مختلف در شهرستان هزینه کرد، تصریح کرد: در سال جاری هم با توجه به غلت منابع دولت افتخار دارد ۲۷ میلیارد تومان در قالب پروژه در شهرستان اجرایی کند که با توجه به تنگناهای اقتصادی ۷ میلیارد تومان بیشتر نسبت به سال گذشته است.

 

وی ادامه داد: بالغ‌بر ۱۷ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان در دهه مبارک فجر در سیمرغ پروژه افتتاح شد.

 

فرماندار سیمرغ با اشاره به اینکه شهرستان سیمرغ به جهت شرایط خاص توپوگرافی منطقه شهرستانی کشاورزی است و تمامی برنامه‌های شهرستان را به سمت کشاورزی هدایت کردیم که این امر به نحو احسن در شهرستان اجرایی شد، اظهار کرد: با حمایت‌های دولت پروژه‌های بزرگی در سطح شهرستان اجرایی شد و تنها در بخش کشاورزی طی دو سال اخیر بالغ‌بر ۱۲ میلیارد تومان در قالب طرح‌های تجهیز و نوسازی، لاینینگ‌ها و بهسازی آب‌بندان‌ها هزینه شد که گویای نگاه دولت در حوزه کشاورزی و افزایش توان اقتصادی کشاورزان است.

 

وی افزود: جمعیت شهرستان حدود ۲۰ هزار نفر است و سالانه بالغ‌بر ۲۰ میلیارد تومان هزینه اجرایی طرح‌ها در شهرستان است.

 

حبیب‌نژاد بابیان اینکه در سال گذشته افتخار حضور وزیر محترم جهاد کشاورزی را برای افتتاح بزرگ‌ترین پروژه تجهیز و نوسازی اراضی کشاورزی در شمال کشور داشتیم، تصریح کرد: از مجموع سه هزار و ۳۰۰ هکتار اراضی کشاورزی شهرستان توانستیم عملیات تجهیز و نوسازی سه هزار هکتار را انجام دهیم.

 

وی ادامه داد: در سال جاری هم ۲۶۰ هکتار از اراضی شالیزاری شهرستان شرایط لازم یکپارچه‌سازی را برخوردار است که قرار شد به‌عنوان تنها شهرستان سبز کشور در بحث تجهیز و نوسازی باشیم.

 

فرماندار سیمرغ با اشاره به اینکه در حوزه محورهای مواصلاتی دولت بالغ‌بر ۱۱ میلیارد تومان در شهرستان به شکل طرح‌های عمرانی اجرایی کرد، اظهار کرد: محور سیمرغ به قائم‌شهر در سال‌های گذشته به بهره‌برداری رسید و محور سیمرغ به جویبار هم تا چند روز آینده به بهره‌برداری خواهد رسید. همچنین بنا داریم فاز اول محور سیمرغ به بابلسر که حدود ۲٫۵ کیلومتر است را در برنامه ۱۰۰ روزه فاز اولش را به پایان برسانیم.

 

وی افزود: پروژه محور سیمرغ به بابل هم در دستور کار قرارگرفته که در سال ۹۸ یا ۹۹ به جهت شرایط خاصی و وجود پل ارتباطی در این مسیر اجرایی شود.

 

حبیب‌نژاد بابیان اینکه استقرار ادارات در شهرستان یکی از دغدغه و نگرانی‌های مردم شهرستان است، تصریح کرد: سایت اداری شهرستان که از امکان استقرار ۵ اداره برخوردار است پیشرفت فیزیکی ۴۰ درصد را دارد و چنانچه بتوانیم اعتبار ویژه‌ای برای این پروژه در نظر بگیریم به اتمام خواهد رسید.

 

وی ادامه داد: فعال نمودن ناحیه صنعتی به‌عنوان ناحیه صنعتی بدون واحد تعطیل در برنامه ۱۰۰ روزه در دستور کار ویژه قرار گرفت.

 

فرماندار سیمرغ با اشاره به اینکه در حوزه اشتغال هم بخش اعظمی از منابع که برای شهرستان تعریف شد جذب شد و حدود ۵۰۰ نفر هم در سطح شهرستان مشغول به کار هستند، اظهار کرد: در حوزه زراعت چوب هم میزان ۱۵ هکتار از اراضی ملی که در شهرستان داریم به اجرای این طرح اختصاص پیدا کرد و تعداد سه هزار اصله نهال کاشته شد و بنا داریم تا پایان سال این طرح را اجرایی کنیم.

 

این مسؤول در پایان گفت: میراث ماندگار یکی از طرح‌های نو است که در سطح مازندران آغازشده که با همکاری مجموعه دهیاران، شوراهای اسلامی و مدیریت شهری مرحله اول کشات نهال اجرایی شده است.

ارسال دیدگاه