تاریخ : ۱۳۹۷/۱۱/۱۶ - ۲۲:۰۳ ذخیره فایل ارسال به دوستان

بهره‌برداری از ۱۷ پروژه دهه فجر در سیمرغ

فرماندار سیمرغ گفت: در ایام دهه فجر ۱۷ پروژه با اعتبار ۱۷ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان افتتاح و بهره‌برداری می‌شود.

به گزارش سیمرغ ما، مجتبی حبیب‌نژاد عصر امروز در نشست خبری به مناسبت ایام‌الله دهه فجر ضمن تبریک این ایام، اظهار کرد: اولین چله انقلاب را سپری می‌کنیم که توانستیم با همه فراز و نشیب‌هایی که بدخواهان نظام برای انقلاب ایجاد کردند، با رهبری معمار کبیر انقلاب و مقام معظم رهبری، به نحو احسن عبور و مستحکم‌تر به سمت اهداف انقلاب حرکت کنیم.

 

وی افزود: انقلاب اسلامی ایران، انقلابی بی‌بدیل بود و درحالی‌که همه انقلاب‌های جهان درگذشت زمان از اهداف و برنامه‌های خود فاصله گرفتند اما انقلاب ما مستحکم و پیش برنده اهداف خود است.

 

فرماندار سیمرغ بابیان اینکه در شهرستان سیمرغ هم همانند سایر شهرستان‌ها در ایام‌الله دهه فجر برنامه‌های متعددی اجرایی می‌شود، تصریح کرد: ۸۱ برنامه فرهنگی، اجتماعی، عمرانی و اقتصادی در ایام‌الله دهه فجر در شهرستان سیمرغ اجرا می‌شود.

 

وی ادامه داد: افتتاح و بهره‌برداری از ۱۷ پروژه را در این ایام خواهیم بااعتبار ۱۷ میلیارد و ۴۰۰ میلیون خواهیم داشت که مبلغ ۲۸ هزار میلیون ریال تسهیلاتی است که در اختیار بخش خصوصی قرارگرفته، ۴۵ هزار میلیون ریال از اعتبارات ملی و مابقی از محل اعتبارات استانی و فرا استانی در اختیار دستگاه‌های اجرایی قرار گرفت.

 

حبیب‌نژاد با اشاره به اینکه جهاد کشاورزی شهرستان با چهار پروژه بیشترین تعداد پروژه‌های افتتاحی و بیشترین اعتبارات را با مبلغ ۷۵ هزار و ۶۹۹ میلیارد ریال برخوردار است، تصریح کرد: اداره ثبت با سه پروژه، راه و شهرسازی با یک پروژه، بنیاد مسکن با دو پروژه، بهزیستی با یک پروژه، امور توزیع برق با سه پروژه، ورزش و جوانان با یک پروژه، امور نوسازی مدارس با یک پروژه و شهرداری هم با یک پروژه از دیگر پروژه‌های افتتاحی در شهرستان هستند.

 

این مسؤول شاخص‌ترین پروژه قابل بهره‌برداری را تعریض و چهار بانده کردن محور سیمرغ به جویبار اعلام کرد و گفت: سایت اداری امور توزیع برق شهرستان و سالن ورزشی روستای رکن‌کلا در این ایام به بهره‌برداری می‌رسد.

 

فرماندار سیمرغ بابیان اینکه ناحیه صنعتی سنگتاب شهرستان سیمرغ به‌عنوان پایلوت نواحی صنعتی بدون واحد تعطیل در برنامه ۱۰۰ روزه انتخاب‌شده و مورد تأکید استاندار محترم هم است، تصریح کرد: همه واحدهای تعطیل ناحیه صنعتی سنگتاب در طی‌ای برنامه از حالت تعطیلی خارج خواهند شد که تلاش داریم با کمک بانک‌های عامل در طی برنامه ۱۰۰ روزه این واحدها دوباره شروع به تولید کنند.

 

وی ادامه داد: شهرستان سیمرغ در حوزه کشت زراعت چوب هم به‌عنوان پایلوت انتخاب‌شده است که کشت زراعت چوب را در اراضی ملی شهرستان که رهاشده هستند خواهیم داشت تا از این حالت خارج شوند.

 

حبیب‌نژاد با اشاره به اینکه آورده اجرای طرح کشت زراعت چوب در شهرستان برای همه روستاها و دهیاری‌هایی خواهد بود که دارای اراضی ملی هستند و درآمد این طرح به خود دهیاری‌ها و روستاها برمی‌گردد، اظهار کرد: بحث گردشگری را هم در این حوزه خواهیم داشت تا با فضاسازی آب‌بندان‌های شهرستان اکو توریسم را هم داشته باشیم.

 

وی افزود: تلاش داریم حوزه بوم‌گردی را با توجه به بافت شهرستان گسترش دهیم که در این راستا سه پروژه خوب را از محل تسهیلاتی که دولت در اختیار سرمایه‌گذاران قرار می‌دهد آغاز کردیم که افتتاح حداقل یک پروژه را در برنامه ۱۰۰ روزه خواهیم داشت.

 

فرماندار سیمرغ بابیان اینکه تلاش ما افزایش میزان اسکان مسافران در شهرستان است تا با ایجاد فضا جذب مسافر را داشته باشیم، تصریح کرد: سال‌های گذشته تعداد مسافرین شهرستان در ایام خاص سال ۵۰ نفر بود اما در سال گذشته با اقداماتی که انجام شد این میزان به ۵۰۰ نفر رسید و امسال هم در تلاش هستیم این میزان را افزایش دهیم.

 

وی ادامه داد: بخشی از این موضوع به‌ضرورت تأمین زیرساخت‌های لازم برمی‌گردد.

 

حبیب‌نژاد با اشاره به اینکه در حوزه محور سیمرغ به بهنمیر مردم حاشیه این محور تا حدودی اذیت شدند، اظهار کرد: باوجود کمبود منابع تعریض، بهسازی و شانه خاکی ۲٫۵ کیلومتر از این مسیر انجام شد و بنا داریم در فرجه زمانی ۱۰۰ روزه فاز اول این پروژه را به بهره‌برداری برسانیم همچنین فاز دوم این پروژه که مسیر برگشت به سمت شهرستان است را با تعریف ردیف اعتباری ویژه به اتمام برسانیم.

 

این مسؤول خاطرنشان کرد: به مردم عزیز شهرستان خصوصاً روستاهای محور سیمرغ به بهنمیر قول می‌دهم طی سال آتی مسیر رفت این پروژه به اتمام برسد.

 

فرماندار سیمرغ اشتغال و توسعه روستایی را از دیگر دغدغه‌های شهرستان عنوان کرد و گفت: ۱۰۰ درصد منابع تعریف‌شده برای شهرستان تخصیص پیدا کرد اما راضی به این بحث نبودیم و دو برابر منابع تعریف‌شده اعلام متقاضی و تشکیل پرونده انجام شد.

 

حبیب‌نژاد با تأکید بر اینکه استقرار ادارات از نیازمندی‌های شهرستان است، تصریح کرد: موافقت فنی و حرفه‌ای، بنیاد مسکن و بهزیستی گرفته شد و منتظر مجوز تأسیس نمایندگی بنیاد مسکن از سوی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور هستیم.

 

وی افزود: سایت اداری شهرستان آماده است و به‌محض افتتاح در اختیار پنج دستگاه اداری قرار می‌گیرد تا در شهرستان مستقر شوند.

 

فرماندار سیمرغ بابیان اینکه تنها مشکل ما در شهرستان نبود ساختمان‌های لازم برای استقرار دستگاه‌های اجرایی است، تصریح کرد: با ساخت و اتمام پروژه سایت اداری شهرستان سعی می‌کنیم حداقل مسائل در شهرستان حل شود تا مردم مجبور نشوند به شهرستان دیگر مراجعه کنند.

 

حبیب‌نژاد در پایان با اشاره به اینکه بنا داریم در حوزه فرهنگی هم اقدامات مؤثری در شهرستان انجام گیرد، گفت: در سال آینده ردیف اعتباری ویژه‌ای برای احداث مجتمع فرهنگی در شهرستان در نظر گرفته می‌شود تا با قول مساعدی که مسؤولان استانی دادند و اعتبارات کمیته برنامه‌ریزی شهرستان کلنگ زنی مجتمع فرهنگی را در سال آینده داشته باشیم.

ارسال دیدگاه