تاریخ : ۱۳۹۷/۱۱/۱۵ - ۸:۲۹ ذخیره فایل ارسال به دوستان

مشکلات کنونی به دلیل عدم تحقق شعارهای راستین انقلاب است

مسؤول دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در مازندران با اشاره به اینکه یکی از مسؤولین دولتی در مصاحبه خود گفته است ۸۰ درصد ناهنجاری‌های کنونی ناشی از ضعف مدیریتی دولت است، گفت: مشکلات کنونی به دلیل عدم تحقق شعارهای راستین انقلاب است، انقلاب اسلامی همچنان شعارهای صدر انقلاب را در بالای دست نگه می‌دارد.

به گزارش دانا رضوی، محمداسماعیل امامزاده امشب در ویژه برنامه ایام الله دهه مبارک فجر و چهل سالگی پیروزی شکوه مند انقلاب در روستای سالدوزکلا شهرستان سیمرغ، اظهار کرد: دهه فجر تجلی لطف و رحمت خداوند است به گونه‌ای که عنایت خداوند شامل حال ملتی شد که برای احیای دین خداوند قیام کردند و از هر آنچه داشتند گذشتند.

 

وی افزود: وجه شاخص انقلاب ما اسلامی بودن آن است که علاوه بر اینکه مردم با عمق ایمان آن را به نمایش گذاشتند دشمن هم علی‌رغم همه دشمنی‌های خود به این موضوع اعتراف کرده است.

 

مسؤول دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در مازندران با بیان اینکه بسیاری از انیستیتوهای تحقیقاتی غرب شاخص قدرت در ایران را که موجب پیروزی انقلاب شد در سه چیز می‌دانند، تصریح کرد: رهبری، اعتقادات و وحدت سه عامل از ویژگی‌های انقلاب اسلامی ما است.
وی ادامه داد: بحث رهبری که غرب ذکر می‌کند را به عنوان ولایت و امامت می‌شناسیم و بدون ولایت، توحید و کلیه مبانی اصولی و اعتقادی ما عاری از ارزش است.

 

امامزاده با اشاره به اینکه سرنوشت اسلام بعد از ارتحال شهادت‌گونه نبی مکرم اسلام به خاطر ولایت تغییر کرد، اظهار داشت: حضرت زهرا (س) تبلور ولایت پس از نبوت در امامت است و آن‌چنان بحث امامت پر اهمیت و عالی مقام است که ایشان جان خود را به پای احیای امامت اقدیم داشتند.

 

وی افزود: دشمن از نبوت عبور کرد و بعد از ارتحال نبی مکرم اسلام در شرایطی که ایشان هنوز تدفین نشده بودند، سقیفه بنی‌ساعده را برگزار و بدلی را به جای امامت قرار دادند.

 

مسؤول دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در مازندران با بیان اینکه همه دشمنان معتقد بودند امامان، معصوم هستند اما دشمن همه این بزرگواران را به شهادت رساند، تصریح کرد: بحث رهبری جامعه آنقدر مهم است که امروز هم برای تسخیر قله هدایت جامعه اسلامی، دشمنان اسلام و انقلاب رهبری را در نوک پیکان حملات قرار دادند.

 

وی ادامه داد: در جریان انقلاب اسلامی کنگره آمریکا در حالت حیرت به سر می‌برد و از رئیس جمهور آمریکا و رئیس CIA درخواست توضیح می‌کند که چرا وقتی پایگاه آمریکا در کل منطقه در ایران بود چطور گزارشاتی که ارسال می‌کردند عادی بوده و هیچ پیش‌بینی از انقلاب نشده بود.

 

امامزاده با اشاره به اینکه ترنر رئیس CIA در اظهارات خود می‌گوید این موضوع اصلاً قابل پیش‌بینی نبود چرا که علاوه بر اینکه قبضه اطلاعاتی خودمان را داشتیم آن‌چنان در جهت تغییر هویت مردم ایران تلاش کردیم که چیزی به عنوان تأثیرپذیری از دین در ایرانی‌ها دیده نمی‌شد، اظهار کرد: مبارزه با دین از زمان آغاز پهلوی‌ها به صورت جدی تعقیب شد و تا سال ۵۷ ادامه داشت که فکر کردند دین در مردم از بین رفته است.

 

وی افزود: آقای ترنر می‌گوید: «ما توانستیم ظرف چند دهه در ایران کاری انجام دهیم که هیچ اثری از دین در رویکرد جوانان به چشم نخورد، ما توانستیم جوانان ایرانی را به شکلی درآوریم که چیزی جز خوشگذرانی و مسائل جنسی بها نمی‌دادند ضمن اینکه اعتیاد هم در بین آنان بیداد می‌کرد.

ما فکر نمی‌کردیم پیرمردی از فرسنگ‌ها دورتر کاری کند که این جوانان تبدیل به آتش‌فشانی شوند که گدازه‌های آن کل منافع ما در ایران و منطقه را مورد تهدید قرار دهد.»

 

مسؤول دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در مازندران با بیان اینکه مقام معظم رهبری کسانی را دارای روحیه انقلابی معرفی می‌کنند که در حال خدمت به مردم هستند و خودشان را مدیون انقلاب می‌دانند نه کسانی که طلب کار هستند، تصریح کرد: حضرت امام (ره) به عنوان رهبر بی‌بدیل و مرجع دینی بعد از امام حسن مجتبی (ع) توانست فضای جامعه را طوری رهبری کند که با اخلاق، تیزبینی و عمق بصیرتش دنیا را با فروپاشاندن نظام ۲۵۰۰ساله شاهنشاهی و تاسیس نظام اسلامی متحیر کند.

 

وی ادامه داد: انقلاب اسلامی ایران رخداد بزرگی بود که در سده‌های اخیر بی‌نظیر بود که غربی‌ها این انقلاب را جزو چهار انقلاب برتر جهان می‌دانند در حالی که اشتباه می‌کنند چرا که اگر روی سه انقلاب قبلی که تمرکز کنند می‌بینیم آن انقلاب‌ها به مفهوم کامل انقلاب نبود.

 

امامزاده با اشاره به اینکه امام علی(ع) در تعریف انقلاب می‌فرماید: «انقلاب یعنی متحول کردن همه چیز»، اظهار کرد: ما در گام اول انقلاب کردیم که به لحاظ ماهیت، هویت و اندیشه‌ها متحول شویم.

 

وی افزود: از بین بردن یک قدرت ۲۵۰۰ ساله یک باطل‌السحر و عمل خارق‌العاده‌ای بود که نصرت حضرت حجت و به برکت خون شهدا به وجود آمد و دو بلوک غرب و شرق هیچ وقت پیش‌بینی آن را نمی‌کردند.

 

مسؤول دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در مازندران با بیان اینکه اولین دستاورد انقلاب اضمحلال نظام قبل بود که توانست یک نظام ۲۵۰۰ ساله بر مبنای شاهنشاهی و سلطنت ریشه انداخته بود را از بین ببرد، تصریح کرد: نظریه پردازان انقلاب‌های اساسی عنوان می‌کنند یک انقلاب دارای مجموعه تحولاتی است که باید ۱۳۲ تحول رخ دهد تا یک انقلاب به پیروزی کامل خود دست پیدا کند و تحول اصلی ما تحول در درون بود.

 

وی ادامه داد: امام راحل فرمودند ما طاغوت را از کشور بیرون کردیم اما تفکر طاغوتی باید در ما از بین برود و برای محقق کردن اهداف انقلاب باید خودمان آموخته انقلاب شویم و در درون یک مسلمان اصلی شویم.

 

امامزاده با اشاره به اینکه ما باید مسؤولیت خودمان را خودمان بر عهده بگیریم و نباید به این و آن حواله دهیم، اظهار کرد: نباید این اتفاق رخ دهد که رئیس دولت مشکلات را متوجه دیگران کند و بگوید باید بشود چرا که این فرار به جلو است و حواله کردن مسؤولیت خود به گردن دیگران است.

 

وی افزود: بعد از انقلاب کشور از وضعیت خیلی بد رهایی پیدا کرد و اولین چیزی که در ذات همه انسان‌ها وجود داشت یعنی استقلال و آزادی در کشور به وجود آمد.

 

مسؤول دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در مازندران با بیان اینکه رژیم گذشته سراپا وابسته بود و در روزی که انقلاب شد ۶۰ هزار مستشار نظامی آمریکا در کشور حضور داشتند که برای مأموریت در ایران حق توحش که ماموریتی فراتر از مأموریت جنگی است دریافت می‌کردند.

 

وی ادامه داد: تمام اشکالاتی که در کشور وجود دارد ناشی از دخالت‌های بیگانگان در پرورش نیروهای نفوذی برای تصاحب کرسی‌های مدیریتی است.

 

امامزاده با اشاره به اینکه یکی از مسؤولین دولتی در مصاحبه خود گفته است ۸۰ درصد ناهنجاری‌های کنونی ناشی از ضعف مدیریتی دولت است، تاکید کرد: مشکلات کنونی به دلیل عدم تحقق شعارهای راستین انقلاب است، انقلاب اسلامی همچنان شعارهای صدر انقلاب را در بالای دست نگه می‌دارد.

 

وی افزود: نظام اسلامی آنچنان به مردم بها داده است که مردم خودشان در اوج بصیرت انتخاب کنند.

 

مسؤول دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در مازندران با بیان اینکه ما به همان میزان که از اهداف و شعارهای راستین نظام اسلامی فاصله گرفتیم دچار مشکل شدیم، تصریح کرد: این گرانی‌ها هیچ ربطی به تحریم‌ها ندارد.

 

وی ادامه داد: آقای ظریف گفتند کل تحریم در ساختار اقتصادی کشور ۱۵ درصد تاثیرگذار بود در صورتی که از برجام به عنوان باطل السحر تحریم‌ها و مشکلات کشور عنوان می‌شد.

 

امامزاده با اشاره به اینکه شعارهای نظام اسلامی مشخص است و نظام اسلامی ایده‌های خود را در قانون اساسی آورده است، اظهار کرد: مسائل دنیایی باید برای مردم حل شود که بستر عبودیت و اعتلای روحی و روانی مردم فراهم آید یعنی هیچ عامل مخلی نباید مردم را از اطاعت خداوند و عبودیت خداوند باز دارد.

 

وی افزود: مسائل اقتصادی جزو الفبایی است که در همان سال‌های اول نظام اسلامی باید حل می‌شد اما خدا لعنت کند دشمنان را که نگذاشتند.

مسؤول دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در مازندران با بیان اینکه باید با علم به دشمنی دشمنان از ظرفیت‌های خود استفاده کنیم، تصریح کرد: اگر اقتصاد مقاومتی که مقام معظم رهبری می‌فرمایند اجرا می‌شد این مشکلات برای همیشه حل می‌گردید.

ارسال دیدگاه