تاریخ : ۱۳۹۷/۱۱/۱۴ - ۲۰:۴۸ ذخیره فایل ارسال به دوستان

۲ پروژه بخش خصوصی در سیمرغ بهره‌برداری شد

در سومین روز دهه فجر دو پروژه اولین مرکز آموزشی توان‌بخشی سالمندان روستایی و واحد سورتینگ مرکبات در شهرستان سیمرغ با حضور امام‌جمعه سیمرغ، فرماندار سیمرغ، معاون توان‌بخشی اداره کل بهزیستی مازندران، رئیس صندوق بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر استان و مسؤولان شهرستانی افتتاح و به بهره‌برداری رسید.

به گزارش سیمرغ ما، در سومین روز دهه فجر دو پروژه اولین مرکز آموزشی توان‌بخشی سالمندان روستایی و واحد سورتینگ مرکبات در شهرستان سیمرغ با حضور امام‌جمعه سیمرغ، فرماندار سیمرغ، معاون توان‌بخشی اداره کل بهزیستی مازندران، رئیس صندوق بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر استان و مسؤولان شهرستانی افتتاح و به بهره‌برداری رسید.

 

عبدالرضا قلندری معاون امور توان‌بخشی بهزیستی مازندران در افتتاح مرکز آموزشی توان‌بخشی سالمندان روستایی ضمن تبریک ایام‌الله دهه فجر، اظهار کرد: شاهد نگاه ویژه‌ای به بخش‌های حمایتی و مناطق محروم در شهرستان سیمرغ هستیم که این نگاه پتانسیل خوبی برای رشد و ترقی شهرستان است.

 

وی افزود: این مرکز حالت ویژه‌ای برای استان دارد و اولین مرکز توان‌بخشی سالمندان روستایی در شهرستان و استان است.

 

معاون امور توان‌بخشی بهزیستی مازندران با بیان اینکه بعد از انقلاب ما به سمت اقشار آسیب‌دیده رفتیم، تصریح کرد: این مرکز اولین مرکز سالمندان ما در مناطق روستایی است که نشان می‌دهد نگاه سازمان به نقاط آسیب‌دیده و روستایی است.

 

وی ادامه داد: این مرکز آغازی است که فقط خدمات خودمان را در شهرها ارائه ندهیم.

 

قلندری با اشاره به اینکه بخشداران و دهیاران همکاری خوبی در این موضوع داشته باشند، اظهار کرد: در سطح کشور هم مرکزی روستایی ندیدم و شاید این مرکز پایلوتی برای کل کشور باشد تا خدمات خود را فراگیر کنیم.

 

وی در ادامه به آسیب‌های دوران سالمندی اشاره کرد و گفت: جمعیت ما رو به سالمندی است و در سرشماری سال ۹۵ آمار سالمندان ما به ۱۱٫۴ درصد در استان مازندران رسید.

 

معاون امور توان‌بخشی بهزیستی مازندران بابیان اینکه اگر نتوانیم آسیب‌های دوران سالمندی را کنترل بکنیم منجر به آسیب‌های دیگر خواهد شد، تصریح کرد: هزاران آسیب در کمین سالمندان است که شاید هزینه درمان آن بیشتر از این مراکز باشد.

 

وی افزود: این خدمات مستلزم سازمان بهزیستی نیست و همه دستگاه‌ها متولی این امر هستند.

 

قلندری با تأکید بر اینکه فضا و بستر باید طوری آماده شود تا افراد سالمند بتوانند به این مراکز تردد داشته باشند.

 

فرماندار سیمرغ در ادامه این برنامه ضمن گرامی داشت یاد و خاطر شهدا، اظهار کرد: جامعه پویا و فعال ما به سمت پیری در حال حرکت است که اخطاری برای مجموعه مدیران این حوزه است که اگر جمعیت ما به سمت پیری حرکت کند مشکلاتی که برخی کشورهای اروپایی دارند دچار خواهیم شد.

 

وی ادامه داد: کشور متمدن با قدمت تاریخی بیش از ۲ هزار سال و کشور معتقد با انقلابی ایدئولوژیکی که انجام دادیم باید برخی شاخص‌ها را رعایت کنیم.

 

مجتبی حبیب‌نژاد با اشاره به اینکه این مکان برای حضور پدر مقام‌ها و مادر مقام‌هایی است که به سن کهولت رفتند است اما نباید فراموش کرد که مسلمان و شیعه هستیم و بزرگان دین رهنمودهایی برای حفظ و نگهداری والدین ما فرموده‌اند، تصریح کرد: این موضوع نباید باب شود و سیاست ما هم این نیست.

 

وی افزود: هدف و سیاست ما این است که پدر مقام‌ها و مادر مقام‌های ما که روزی از ما نگهداری کردند امروز ما از آن‌ها نگهداری کنیم.

 

فرماندار سیمرغ بابیان اینکه این موضوع نباید باب شود، اظهار کرد: به جهت بافت اجتماعی خاصی که در شهرستان داریم هنوز به سمت مدرنیته نرفتیم و این موضوع در شهرستان اجرایی نشده است اما خواه یا ناخواه به این سمت خواهیم رفت.

 

وی ادامه داد: اولویت ما حفظ بافت فرهنگی حاکم بر جامعه است و اگر بتوانیم این بافت را حفظ کنیم خواه یا ناخواه میزان آسیب‌های بعدی کمتر خواهد بود.

 

بهره‌برداری یک واحد سورتینگ در ناحیه صنعتی سنگتاب دومین پروژه افتتاحی امروز در سیمرغ بود.

 

این واحد صنعتی که در راستای برنامه واحد بدون تعطیلی در ناحیه صنعتی سنگتاب اجرایی شد.

 

این واحد که پیش‌ازاین راکد بوده با ایجاد ۳۰ شغل مستقیم و ۱۰۰ شغل فصلی با استفاده از تسهیلات کم‌بهره دولتی و در قالب برنامه ۱۰۰ روزه به بهره‌برداری رسید.

 

فرماندار سیمرغ در حاشیه افتتاح این پروژه اظهار کرد: این پروژه در برنامه ۱۰۰ روزه استاندار محترم اجرایی شد.

 

مجتبی حبیب‌نژاد بابیان اینکه انشاالله توسعه این واحد را در آینده داشته باشیم، تصریح کرد: در یک مجموعه مشخص واحدهایی که دارای شرایط خاص هستند به بهره‌برداری برسند.

ارسال دیدگاه