تاریخ : ۱۳۹۷/۱۱/۰۹ - ۱:۱۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان

غرس ۲۰ هزار اصله نهال در سیمرغ

قرار است تا پایان سال در طرح میراث ماندگار ۲۰ هزار اصله نهال در محورهای ارتباطی شهرستان سیمرغ غرس شود.

به گزارش سیمرغ ما، زمستان فصل گذران نقاهت گیاهان است، زمین در سکوت و استراحت فرو می‌رود، در بهمن‌ماه معمولاً زمان مناسبی برای کاشت نهال است، زیرا این گیاهان در خواب ناب زمستانی فرورفته و پس از بیدار شدن جنب‌وجوشی برای رشد دارند.

 

از بهمن تا اسفندماه برنامه‌های متنوعی برای کاشت نهال و ضرورت حفاظت از درختان به‌عنوان منابع مهمی برای تصفیه هوا و تولید اکسیژن برگزار می‌شود، شور و اشتیاق برای غرس نهال به‌ویژه در جوان‌ترها نمایان‌تر است، سمن‌های محیط‌زیستی با همکاری مسؤولان دستی در این سنت زیبا دارند.

 

قرار است تا پایان سال‌جاری یک‌میلیون اصله نهال در طرح میراث ماندگار در سراسر مازندران کاشته شود، یکی از برنامه‌ها امروز در شهرستان سیمرغ با مشارکت و همراهی مدیران ادارات منابع طبیعی و آبخیزداری، محیط‌زیست و با حضور امام‌جمعه، فرماندار، مسؤولین ادارات شهرستانی و شهری، سمن‌های محیط زیستی و جمعی از دانش‌آموزان برگزار شد.

 

در برنامه امروز، به‌صورت نمادین تعدادی نهال توسط حاضرین در منطقه سیدمحله شهر کیاکلا غرس شد و قرار است تا پایان سال ۲۰ هزار اصله نهال در محورهای ارتباطی شهرستان سیمرغ غرس شود.

 

همچنین در برنامه مشابه دیگر با حضور جمعی از دهیاران، اعضای شورای اسلامی و بخشدار روستای تالارپی غرس نهال حاشیه محور سیمرغ به قائم‌شهر و در دو روستای سنگتاب و اخته‌چی انجام شد.

 

فرماندار سیمرغ در این برنامه، اظهار کرد: بنا داریم ۲۰ هزار اصله نهال را با کمک همه سازمان‌ها، شوراها و دهیاران عزیز در کلیه محورهای مواصلاتی شهرستان غرس کنیم و امروز هم سه هزار اصله نهال دریافت و غرس خواهد شد.

 

وی افزود: بنا داریم حفظ و نگهداری این میراث ماندگار را در شهرستان داشته باشیم.

 

مجتبی حبیب‌نژاد با اشاره به اینکه با هماهنگی‌های انجام‌شده قرار است کلیه اراضی ملی شهرستان که قابل‌استفاده نیستند را زیر کشت زراعت چوب ببریم که با تعامل سازنده دهیاری، شوراها و بخشداران عزیز این برنامه در سطح شهرستان اجرایی می‌شود، تصریح کرد: در مرحله اول غرس نهال در ۶ هکتار از اراضی ملی روستای تنبلا انجام می‌شود.

ارسال دیدگاه