تاریخ : ۱۳۹۷/۱۰/۲۱ - ۳:۲۱ ذخیره فایل ارسال به دوستان

برخی سیاست‌های غلط مشکلات امروز را به وجود آورده است/ آیت‌الله هاشمی دلسوزترین فرد برای رهبری بودند

مدیرمسئول روزنامه جمهوری اسلامی گفت: امروز مشکلاتی داریم که برخی سیاست‌های غلط این مسائل و مشکلات را به وجود آورده است اما مهم این است که ما مستقل هستیم و از ۲۲ بهمن ۱۳۵۷ تا امروز که نزدیک به ۴۰ سال از آن زمان می‌گذرد هنوز رخ نداده که مسؤولین کشور بخواهند برای انجام کاری از بیرون کشور اجازه بگیرند.

به گزارش سیمرغ ما، حجت‌الاسلام مسیح مهاجری امشب در آئین گرامیداشت دومین سالگرد ارتحال آیت‌الله هاشمی رفسنجانی و مراسم ترحیم آیت‌الله هاشمی شاهرودی در مسجد جامع کیاکلا، اظهار کرد: در طی دوران ۴۰ ساله نظام جمهوری اسلامی نعمات بسیار زیادی داشتیم و داریم که باید از آن‌ها صحبت کرده و قدر آن‌ها را بدانیم.

 

وی بابیان اینکه انقلاب اسلامی ایران نعمتی است که باید قدردان آن باشیم، گفت: نسل اول انقلاب به خاطر دارند که در کشور استقلال و آزادی نداشتیم به‌گونه‌ای که بدون اجازه آمریکا و انگلیس هیچ اقدامی در کشور انجام نمی‌شد.

 

مدیرمسئول روزنامه جمهوری اسلامی با اشاره به اینکه برگزاری انتخابات در کشور صوری بوده و منتخبین انتخابات از سفارت انگلیس به دربار دیکته می‌شد، تصریح کرد: محمدرضا شاه در سال ۵۷ سخنرانی کرد و در آن سخنرانی گفت: «مردم من صدای انقلاب شمارا شنیدم، مردم تقصیر من نبود فهرستی از سفارت انگلیس می‌آمد که این افراد نماینده مجلس شوند و فهرستی از سفارت آمریکا می‌آمد که این افراد به‌عنوان وزیر انتخاب شوند و ما هم همین کار را انجام می‌دادیم.» که این تنها صحبت راستی بود که محمدرضا پهلوی به مردم ایران گفت.

 

وی ادامه داد: در دوران پیش از انقلاب به‌هیچ‌وجه اجازه شکوفا شدن استعدادها را نمی‌داند اما امروز شاهد هستیم جوانان این سرزمین به دلیل فرصتی که انقلاب اسلامی به آنان داد چه پیشرفتی در صنایع مختلف موشکی، هسته‌ای، نانو و دیگر رشته‌ها دست‌یافته‌اند.

 

این مسؤول با تأکید بر اینکه امروز مشکلاتی هم داریم که به‌عنوان یک نویسنده، روحانی و روزنامه‌نگار این مشکلات را احساس می‌کنم، اظهار کرد: برخی سیاست‌های غلط این مسائل و مشکلات را به وجود آورده است اما مهم این است که ما مستقل هستیم و از ۲۲ بهمن ۱۳۵۷ تا امروز که نزدیک به ۴۰ سال از آن زمان می‌گذرد هنوز رخ نداده که مسؤولین کشور بخواهند برای انجام کاری از بیرون کشور اجازه بگیرند.

 

وی افزود: منکر برخی مشکلات، محدودیت‌ها و تخلفات از قانون نمی‌شوم اما درزمینهٔ استقلال، پیشرفت، شکوفایی استعدادها و آزادی‌بخش مهمی راداریم که نظام جمهوری اسلامی برای ما فراهم کرده است.

 

مهاجری بابیان اینکه امام راحل، مقام معظم رهبری، آیت‌الله بهشتی و آیت‌الله هاشمی ازجمله افرادی هستند که باید قدردان آنان باشیم، تصریح کرد: امام خمینی (ره) شخصی بود که در مقابل شاه با یک‌قلم و علم سرشار ایستاد و شاه را وادار کرد از این کشور خارج شود.

 

وی ادامه داد: ۱۲ سال با شهید بهشتی کارکردم و طی این مدت با سیره آقای بهشتی آشنا شدم، ایشان در ۱۸ رشته صاحب‌نظر بود که چنین انسانی کمتر در تاریخ‌داریم برای همین امام خمینی (ره) در مورد شهید بهشتی فرمودند: «بهشتی مثل یک ملت بود برای ملت ما»

 

مدیرمسئول روزنامه جمهوری اسلامی با اشاره به اینکه بعد از شهید بهشتی آقای رفسنجانی ۲۰ سال مظلومیت را سپری کردند، اظهار کرد: برخی در کشور تبلیغ کردند که آیت‌الله هاشمی مقابل مقام معظم رهبری ایستاده است اما به‌عنوان کسی که هر دو بزرگوار را به‌خوبی می‌شناسم شهادت می‌دهد که آقای هاشمی رفسنجانی دلسوزترین فرد برای رهبری زیر این آسمان کبود بود.

 

وی افزود: برخی این مسائل را مطرح کردند تا مردم در جامعه مقابل هم قرار گیرند.

 

مهاجری با تأکید بر اینکه اگر مقایسه‌ای بین رهبران دنیا داشته باشیم مقام معظم رهبری از جنبه‌های مختلف برتری دارند بر آن‌ها، تصریح کرد: رهبر ما یک عالم مسلط به علوم مختلف، دارای اطلاعات عمومی کم‌نظیر و از جنبه‌های مختلف ممتاز هستند.

 

وی ادامه داد: تلاش کردند آقای رفسنجانی را در مقابل مقام معظم رهبری قرار دهند که این تلاش ناموفق بود.

 

مدیرمسئول روزنامه جمهوری اسلامی با اشاره به اینکه بعد از رحلت امام آیت‌الله هاشمی رفسنجانی تمام همت خود را برای تقویت رهبری گذاشتند و هرگز کوچک‌ترین حرکتی برای تضعیف امام و رهبری انجام نداند، اظهار کرد: کسانی می‌آمدند به آقای هاشمی می‌گفتند این مطالبی که مطرح می‌شود و از شما حمایت نمی‌شود شما کاری انجام دهید اما بارها از ایشان شنیدم که گفتند «هیچ‌کس بهتر از مقام معظم رهبری نداریم و اگر بخواهیم تضعیف کنیم ایشان را این تضعیف به تجزیه کشور می‌انجامد و شرعاً جایز نیست.»

 

این مسؤول خاطرنشان کرد: زمانی به نجف خدمت آیت‌الله سیستانی رفتم که ایشان به من گفتند هر وقت بین ایران و عربستان روابط خوب است هر جا شیعه‌ای حضور دارد راحت است اما هر وقت بین ایران و عربستان دعوا است به ما سخت می‌گیرند و اذیتمان می‌کنند، آیت‌الله هاشمی رفسنجانی تنها کسی بود که توانست آن زمان امیر عبدالله که بعداً شاه عبدالله شد را رام کند.

 

مهاجری بابیان اینکه توصیه می‌کنم انتقاد کنند اما دروغ نگویند و تهمت نزنند، تصریح کرد: درست که مشکلاتی در کشور داریم اما حتماً امیدوار باشید به آینده کشور و همان‌طور که مقام معظم رهبری دیروز در بیانات خود اشاره کردند آمریکا در این مسئله هم شکست خواهد خورد و مشکلات برطرف خواهد شد.

 

وی افزود: نعمت‌ها را باید قدر بدانی مو به نسل بعد منتقل کنیم.

 

مدیرمسئول روزنامه جمهوری اسلامی در پایان با اشاره به اینکه انتقاد نوعی نعمت است، اظهار کرد: آقای هاشمی دوستدار کسانی بود که حتی با او مخالف بودند و برعلیه ایشان تبلیغ می‌کردند.

 

ارسال دیدگاه