تاریخ : ۱۳۹۷/۱۰/۰۴ - ۲۰:۱۷ ذخیره فایل ارسال به دوستان

جذب ۱۳۰ درصدی اعتبارات وام کارا در سیمرغ/انتخاب ناحیه صنعتی سنگتاب به‌عنوان پایلوت استانی بدون واحد تعطیل

فرماندار سیمرغ گفت: آمار و ارقام استان نشان می‌دهد که در حوزه وام کار از ۱۰۰ درصد عبور کردیم و ۱۳۰ درصد اعتبارات وام کارا در شهرستان جذب شد.

به گزارش سیمرغ ما،  مجتبی حبیب‌نژاد در نشست با جمعی از خبرنگاران اظهار کرد: استاندار مازندران برنامه‌ای ۱۰۰ روزه را به همه دستگاه‌های اجرایی، سازمان‌ها و نهادها تکلیف کرد تا هر شهرستان این برنامه‌ را تعریف و در پایان ۱۰۰ روز هم به مرحله اجرایی برساند.

 

وی افزود: در شهرستان هم این برنامه‌ها تعریف‌شده و در تلاشیم برخی از آنها را در ایام‌الله دهه فجر به اجرا برسانیم.

 

فرماندار سیمرغ با اشاره به اینکه حرکت جدیدی در حال اجراست، تصریح کرد: ناحیه صنعتی سنگتاب این شهرستان به‌عنوان پایلوت استانی بدون واحد تعطیل در قالب برنامه ۱۰۰ روزه تعیین‌ شده که جلسه اولیه آن با حضور مدیران کل و رؤسای دستگاه‌های اجرایی در استانداری برگزار شد.

 

این مسؤول ادامه داد: آخرین وضعیت ناحیه صنعتی سنگتاب احصا شده که تعدادی از واحدها فعال و نیمه‌فعال و برخی هم تعطیل هستند و بنای کار ما با همکاری دستگاه‌ها، سازمان‌ها و بانک‌های عامل فعال کردن واحدهایی است که در شرایط بحرانی قرار دارند.

 

حبیب‌نژاد با اشاره به اینکه دغدغه و نگرانی بخشی از مردم شهرستان مربوط به محورهای مواصلاتی است، اضافه کرد: نشست‌هایی با مدیرکل راه و شهرسازی داشتیم که قرار شد منابعی در اختیار پیمانکار مربوطه قرار گرفته و فاز اول این پروژه با توجه به قول مدیرکل در ایام‌الله دهه فجر به بهره‌برداری برسد.

 

وی افزود: کلنگ فاز دوم پروژه محور سیمرغ به بهنمیر در هفته دولت سال جاری با حضور حسین‌زادگان بر زمین زده شد و در حال حاضر هم خاک‌برداری بخشی از مسیر انجام شده است.

 

فرماندار سیمرغ با بیان اینکه در حوزه محور سیمرغ به جویبار هم با بازدید مدیرکل راه و شهرسازی و رضیان نماینده مردم سیمرغ در مجلس شورای اسلامی تصمیمات خوبی گرفته شد، تصریح کرد: پیمانکار مشغول به کار است و نیوجرسی‌های جداسازی مسیر جاگذاری شده که باعث می‌شود خطرات این محور کاهش پیدا کند.

 

وی ادامه داد: تعریض‌های لازم در محور جویبار صورت گرفته و پل این محور هم در نیمه دوم همین ماه به اتمام می‌رسد که در حوزه سرزمینی شهرستان مشکلی نخواهیم داشت.

 

حبیب‌نژاد با اشاره به اینکه دو سرمایه‌گذاری بسیار بزرگ در شهرستان انجام‌شده است، بیان کرد: پروژه گلخانه‌ای شهرستان که در دولت نهم مصوب شد و ابتر مانده است، با نگاه ویژه مسؤولان و مدیران، حداکثر طی یک ماه آینده عملیات اجرایی این پروژه آغاز می‌شود که با اجرایی شدن آن، ۱۲۰ نفر به‌صورت مستقیم در این پروژه فعالیت خواهند داشت.

 

وی افزود: پرورش نوعی دام پروژه دیگری است که سرمایه‌گذار آمادگی سرمایه‌گذاری در این حوزه را دارد که در این پروژه هم ۲۵ نفر مشغول به‌کار می‌شوند.

 

فرماندار سیمرغ با بیان اینکه پروژه عظیم پودر مرغ گوشتی با اشتغال‌زایی بالغ‌ بر ۱۰۰ نفر، از دیگر پروژه‌هایی است که در صورت فراهم شدن فضا در شهرستان اجرایی می‌شود، تصریح کرد: پروژه‌های کشاورزی، بنیاد مسکن، آب‌رسانی و آب منطقه‌ای در قالب برنامه ۱۰۰ روزه در شهرستان اجرایی می‌شود.

 

حبیب‌نژاد در پایان گفت: آمار و ارقام استان نشان می‌دهد که در حوزه وام کار از ۱۰۰ درصد عبور کردیم و ۱۳۰ درصد اعتبارات وام کارا در شهرستان جذب شد.

 

ارسال دیدگاه