تاریخ : ۱۳۹۷/۰۹/۱۷ - ۱۵:۲۷ ذخیره فایل ارسال به دوستان

جامعه به توانمندی معلولین اطمینان داشته باشد

رئیس اداره بهزیستی شهرستان سیمرغ گفت: اگر جامعه به توانمندی معلولین اطمینان داشته باشد این قشر از جامعه می‌توانند در سطوح مختلف نقش‌آفرینی کرده و مثمر ثمر باشند.

به گزارش سیمرغ ما، حسین احمدی در گفت‌وگو با خبرنگار ما، ضمن تبریک هفته معلولین ۱۰ الی ۱۶ آذر با شعار «توانمندسازی افراد دارای معلولیت و حصول اطمینان از فراگیر سازی و برابری»،، اظهار کرد: روز جهانی معلولین فرصت بسیار خوبی برای شناساندن توانمندی‌ها و ظرفیت‌های معلولین به جامعه و یادآوری این نکته به جامعه که «معلولیت، محدودیت نیست» است.

 

وی افزود: اگر جامعه به توانمندی معلولین اطمینان داشته باشد این قشر از جامعه می‌توانند در سطوح مختلف نقش‌آفرینی کرده و مثمر ثمر باشند.

 

رئیس اداره بهزیستی شهرستان سیمرغ بابیان اینکه اداره بهزیستی اقداماتی را در طول سال به معلولین ارائه می‌دهد که این اقدامات در این هفته نمود بیشتری پیدا می‌کند، تصریح کرد: شهرستان سیمرغ در حال حاضر دارای ۳۳۳ معلول که شامل ۳۱ نابینا، ۳۱ ناشنوا، ۱۵۸ جسمی-حرکتی، ۹ گفتاری و ۳۶ اعصاب و روان است که تحت حمایت بهزیستی شهرستان قرار دارند که ۸۵ معلول مستمری‌بگیر هستند.

 

وی ادامه داد: از مهرماه امسال با نگاه ویژه دولت به جامعه هدف بهزیستی تمام معلولین پشت نوبت اداره بهزیستی از هدفمندی یارانه دولت برخوردار می‌شوند.

 

احمدی با اشاره به اینکه از ابتدای امسال خدمات متنوعی به معلولین شهرستان ارائه شد که کمک بلاعوض مسکن بااعتبار ۴۰ میلیون ریال، پرداخت یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال تسهیلات اشتغال‌زایی برای هفت معلول، پرداخت مبلغ ۲۰ میلیون ریال برای بیمه کارفرمایی، خویش‌فرمایی و جبران کاری معلولین برای هفت نفر، پرداخت مبلغ ۱۳۱ میلیون و ۱۰۰ هزار ریال برای کمک‌هزینه نگهداری، تحصیلی، ایاب و ذهاب و درمان معلولین، پرداخت مبلغ ۷۱ میلیون و ۱۰۰ هزار ریال برای کمک‌هزینه حق پرستاری معلولین ضایعه نخاعی و پرداخت مبلغ ۳۲ میلیون ریال برای مناسب‌سازی مسکن معلولین ازجمله این اقدامات بود، اظهار کرد: پرداخت کمک‌هزینه تحصیلی برای دانش آموزان و دانشجویان تحت حمایت سازمان از دیگر اقدامات انجام‌شده است که در شهرستان ۳۲ نفر از حمایت‌های این حوزه بهره‌مند می‌شوند.

 

وی افزود: برنامه پیشگیری از معلولیت‌ها از دیگر اقدامات در حال انجام سازمان بهزیستی است که دو طرح غربالگری شنوایی برای کودکان تازه متولدشده و طرح غربالگری بینایی برای کودکان ۳ تا ۶ سال در حال انجام شد که خوشبختانه توانستیم با اجرای این طرح افرادی که قرار بود منجر به معلولیت شود متوجه و با اقدام به موقع تخصصی از معلولیت افراد جلوگیری شود.

 

این مسئول تشکیل جلسه مناسب‌سازی اماکن و امکانات شهری و پیگیری مصوبات این جلسه را از دیگر اقدامات انجام‌شده بیان کرد و گفت: بنا بر قانون ۲ قانون جامع حمایت از حقوق معلولان همه شهروندان، مسؤولین، ادارات و نهادهای دولتی موظف به اجرای این طرح هستند تا معلولین عزیز ما همانند افراد عادی از امکانات شهری استفاده کنند.

 

رئیس اداره بهزیستی سیمرغ بابیان اینکه از همه مسؤولین شهری تقاضا دارم اهتمام بیشتری به این حوزه داشته باشند، تصریح کرد: تشکیل جلسات شورای سالمندان، توزیع ۱۸ قلم لوازم کمک توان‌بخشی و ۳۶۴ قلم لوازم کمک بهداشتی از دیگر خدماتی است که در طول این مدت به این جامعه هدف داشتیم.

 

وی افزود: نصب بنر در سطح شهر، سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه و بازدید از منزل معلولین با همراهی مسؤولین ارشد شهرستانی از دیگر اقدامات انجام‌شده در این هفته است.

 

احمدی در پایان به انتصاب استاندار جدید مازندران اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه آقای حسین‌زادگان از پیکره بهزیستی بودند امیدوارم نگاه ویژه‌ای به جامعه معلولین در جهت بهره‌مندی در اجرای قانون ۲ قانون جامع حمایت از حقوق معلولان داشته باشند

 

ارسال دیدگاه