تاریخ : ۱۳۹۷/۰۸/۲۱ - ۱۹:۲۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان

باید شناسنامه مازندران را همانند مشخصات فردی خود بشناسیم

معاون فرماندار سیمرغ با تأکید بر اینکه شناسنامه مازندران را همانند مشخصات فردی خود بشناسیم و معرفی کنیم، گفت: سالانه بالغ‌بر ۴۰ میلیون مسافر و گردشگر وارد استان می‌شوند که باید فرهنگ بومی و محلی مازندران را معرفی کنیم.

به گزارش سیمرغ ما، جشن بزرگ روز مازندران به همت اداره آموزش‌وپرورش شهرستان سیمرغ و همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سیمرغ، فرمانداری سیمرغ، بخشداری مرکزی و تالارپی، شهرداری کیاکلا و مجموعه مدیریت و دانش‌آموزان دبیرستان دخترانه شهید کشوری کیاکلا برگزار شد.

 

اجرای آداب‌ورسوم محلی مازندرانی، شعرخوانی مازندرانی، اجرای موسیقی سنتی، مسابقه، برگزاری نمایشگاه صنایع‌دستی و غذاهای مازندرانی ازجمله برنامه‌های اجرایی در جشن روز مازندران بود.

 

این مراسم که با حضور دانش‌آموزان مدارس و خانواده‌های این دانش‌آموزان برگزار شد.

 

جان‌الله عبدی در این مراسم ضمن گرامی داشت روز مازندران، اظهار کرد: باید تلاش کنیم روز مازندران را به‌خوبی معرفی کنیم.

 

وی افزود: باید آداب‌ورسوم و فرهنگ بومی و محلی مازندران برای شما دانش‌آموزان معرفی شود و خود هم به جست‌وجوی این فرهنگ اصیل بپردازید و این فرهنگ را برای همیشه زنده نگه‌دارید.

 

معاون فرماندار سیمرغ با بیان اینکه گاها شاهد بودیم در مراسم بومی و محلی که برگزار می‌شد غیربومی‌ها بهتر از بومی‌ها مازندران را می‌شناختند، تصریح کرد: از گلوگاه تا رامسر نقاط تفریحی و توریستی بسیاری است که شاید بیشتر ما با آن‌ها آشنا نباشیم.

 

عبدی با تأکید بر اینکه شناسنامه مازندران را همانند مشخصات فردی خود بشناسیم و معرفی کنیم، اظهار کرد: سالانه بالغ‌بر ۴۰ میلیون مسافر و گردشگر وارد استان می‌شوند که باید فرهنگ بومی و محلی مازندران را معرفی کنیم.

 

وی ادامه داد: باید کتابی برای معرفی استان مازندران، همه مشاهیر و جاذبه‌های این استان تهیه و معرفی شود.

 

وی در ادامه بابیان اینکه مازندران سرزمینی دارای ظرفیت بسیار بالایی در حوزه‌های مختلف است، گفت: باید فرهنگ اصیل مازندران را برای همیشه حفظ کنیم.

ارسال دیدگاه