تاریخ : ۱۳۹۷/۰۸/۱۵ - ۱۰:۵۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان

باید پدافند غیرعامل را به‌عنوان یک اصل پذیرا باشیم

فرماندار سیمرغ گفت: انتظار داریم این نوع تمرینات در طول سال سرلوحه کار شما و معلمین عزیز قرار گیرد و با تعریف سناریوهای مختلف این آموز در اختیار دانش آموزان قرار گیرد چراکه این موضوع برای کشور ضرورت دارد و باید پدافند غیرعامل را به‌عنوان یک اصل پذیرا باشیم.

به گزارش سیمرغ ما، مجتبی حبیب‌نژاد در مانور پدافند غیرعامل اداره آموزش‌وپرورش شهرستان سیمرغ، اظهار کرد: بخشی از اقداماتی که امروز انجام شد تمرینی در جهت مقابله با افزایش تاب‌آوری بود.

 

وی افزود: پدافند غیرعامل یعنی انجام اقداماتی که میزان اثرگذاری بلایایی که قرار است اتفاق افتد را کاهش داده یا پایین آوریم.

 

فرماندار سیمرغ بابیان اینکه از سال ۸۴ بافرمان مقام معظم رهبری پدافند غیرعامل مطرح و تأکید شد سازمان‌ها باید در این حوزه فعالیت کنند، تصریح کرد: پدافند غیرعامل به شکلی میزان آسیب‌زایی را کاهش می‌دهد.

 

 

وی ادامه داد: دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران درصدد تخریب هستند که در صورت برخوردار نبودن از استحکامات لازم مطمئن آسیب‌زایی بیشتری را در پی خواهد داشت.

 

حبیب‌نژاد با اشاره به اینکه باید در تمام امورات به پدافند غیرعامل و پیوست‌های پدافند غیرعامل توجه شود، اظهار کرد: طی سال‌های اخیر دستگاه‌های ذی‌ربط در این امر ورود پیدا کردند و در حال رعایت پدافند غیرعامل حتی در اجرای پروژه‌های عمرانی هستند.

 

وی افزود: اقدامات مؤثر همه دستگاه‌ها می‌تواند کمک‌کار در این حوزه باشد.

 

فرماندار سیمرغ بابیان اینکه از شما دانش‌آموزان انتظار می‌رود تمرینات پدافند غیرعامل را جدی بگیرید و به آن توجه داشته باشید، تصریح کرد: مطمئن باشید اگر این آگاهی را نداشته باشید ابتدا خودتان آسیب می‌بینید.

 

این مسؤول در ادامه به حضور حماسی اقشار مختلف مردم به‌ویژه دانش‌آموزان و دانشجویان در راهپیمایی ۱۳ آبان شهرستان اشاره کرد و ضمن تشکر از آن‌ها گفت: حضور شما دانش‌آموزان یک پدافند غیرعامل است و بازدارنده هجوم دشمن به کشور است.

 

 

وی در پایان گفت: انتظار داریم این نوع تمرینات در طول سال سرلوحه کار شما و معلمین عزیز قرار گیرد و با تعریف سناریوهای مختلف این آموز در اختیار دانش آموزان قرار گیرد چراکه این موضوع برای کشور ضرورت دارد و باید پدافند غیرعامل را به‌عنوان یک اصل پذیرا باشیم.

 

شعبان‌علی رستمی رئیس اداره آموزش‌وپرورش در ادامه این برنامه بابیان اینکه پدافند غیرعامل تمرینی است تا در شرایط بحرانی، خسارت‌های ناشی از آن بحران را کم کنیم، اظهار کرد: در حوادث مجروح داریم و بایستی دستگاه‌های ذی‌ربط آمادگی کامل داشته باشند.

 

وی افزود: ما در مدرسه یاد می‌گیریم تا در شرایط بحرانی خسارت‌ها را کم کنیم.

 

 

ارسال دیدگاه